Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 NOVÉ DEGUSTACE

PODZIM 2021

JSOU TADY!

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Cupano

 


LOKALITA: Montalcino, Toskánsko, Itálie

ROZLOHA VINIC: 7 ha (3 ha nových vinic), 100 % červená

ROČNÍ PRODUKCE: 13.000-14.000 lahví

VÝNOS: 35 až 45 hl/ha

PODLOŽÍ: Písčité jíly s většími kameny

ODRŮDY: Sangiovese, Cabernet Sauvignon, Merlot

VINOLOG: Lionel Cousin

TOP VÍNO: Brunello di Montalcino

KONTAKT: Camigliano, Centine 31 - 53024 Montalcino

WEB: www.cupano.it

 

Procházet nabízená vína > | Stáhnout PDF

 

Vinařství Cupano je dokonalou ukázkou stylu práce Royal Wine Clubu. Při poctivé degustaci všech nabízených Brunello jsme na něj narazili na mezinárodním festivalu vín v italském Meranu v roce 2009 v době, kdy toto vinařství ještě prakticky nikdo neznal. Ihned nás dostalo kvalitou a projevem svých vín a stali jsme se jejich prvním dovozcem do ČR.

Cupano je mladé vinařství. Vinice osázeli v roce 1997 a jako své první víno vyrobili ročník 2000. Kvalitou své produkce si však již stihlo získat obrovskou prestiž. V roce 2013 při slepém hodnocení nejlepších italských vín se umístila tři Brunella z Cupano v různých ročnících mezi prvními sedmi vybranými víny. Veškerá produkce je BIO, oceněno certifikátem ICEA.

Vinařství se rozkládá na kamenitém kopci nad řekou Ombrone, obklopeno nádhernou přírodou a sálá harmonii. Vinice s výrazným minerálním podílem a skvělou drenáží jsou ideální pro vznik velkých vín. Filozofií se hlásí k následníkům Henriho Jayera, jednoho z největších burgundských odborníků na víno a zastánce přírodního biodynamického přístupu k vinaření. Následují jeho příkladu: menší rozloha vinic, kvalitní víno vzniká ve vinohradu, žádné chemické prostředky, limitovaný výnos, přísná selekce hroznů, pouze přírodní kvasinky z vinice, malolaktická fermentace probíhá v nových francouzských sudech barrique (228 l).

Pozemky pro vinice i celý viniční systém vybral a zavedl Carlo Ferrini, biodynamický způsob vinaření předal François Bouchet a konzultanta technologie a kvality dělá Giulio Gambelli.