Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.


KATALOG VÁNOČNÍCH VÍN

PRO ROK 2021


Pouze pro osoby nad 18 let

Krutzler
Blaufränkisch "Perwolff" 2018
Země:Rakousko
Oblast:Burgenland
Odrůda:Frankovka
Alkohol:13,5%
Podloží:Hlinito-písčité s břidlicí a vysokým podílem železa
Servírovat:   16 až 18 °C
K pití:Nyní, ale zlepší se
1 459,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 4334
Popis vína
Naprosto mimořádná Frankovka z rakouského Burgenlandu. Výrazné, plné víno s tóny zralých černých třešní, švestek, kandovaných pomerančů, kardamonu a čokolády. Šťavnaté s hedvábnou texturou,a dobře integrovanými taniny. Vynikající víno s velmi dlouhou douchutí a velkým potenciálem ke zrání.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední (+)
Třísloviny:  Vysoké
Tělo:  Plné
Délka chuti:  Dlouhá
Komplexita:  Výrazná
Popis vinařství

Krutzler

Middle krutzler
Lokalita Rakousko, Burgenland, Deutsch Schützen
Rozloha vinic 12 ha (97 % červená, 3 % bílá)
Roční produkce 80.000 lahví
Výnosnost 35 až 58 hl/ha
Podloží Hlinito-písčité s břidlicí a vysokým podílem železa
Odrůdy Welschriesling, Blaufränkisch, Merlot, Blauer Zweigelt, Cabernet Sauvignon
Top víno Blaufränkisch Perwolf
Technolog Reinhold Krutzler
   
Kontakt Nr. 250, A-7474 Deutsch Schützen
Web www.krutzler.at

Vína Reinholda Krutzlera (viz foto) jsme ochutnali na nádvoří Wein Akademie v Rustu. Okamžitě nás zaujala svou čistotou a nenapodobitelným zemitě-ovocným projevem daným minerálním podložím s velkým podílem železa. Osobní návštěva na vinařství, degustace starších ročníků a opakované degustace v Praze nás přesvědčily o správné volbě při zařazení do našeho portfolia.

Rodinné vinařství Krutzler má v Burgenlandu letitou tradici (od roku 1895). Jeho novodobá historie se začala psát roku 1966. Od té doby dochází k soustavnému vylepšování vinařských postupů a technologií, a tím i kvality vín. Přestože pěstují více odrůd, hlavní důraz je kladen na jednu.  Je jí Frankovka modrá, která je vysázena na cca 84 % vinic. Od základní čisté a primárně ovocné, úžasné k samostatnému pití nebo jako doprovod do gastronomie, přes plnější barikovou Reservu, až po Perwolf, který každoročně dostává hodnocení okolo 95 bodů.

Aktuálně vede vinařství Reinhold Krutzler, který studoval vinařské postupy a nabíral zkušenosti nejen v Rakousku, ale též ve Francii, Itálii a Severní Africe. Otěže vinařství převzal po svém otci Hermannovi a ztělesňuje již pátou vinařskou generaci Krutzlerů v Burgenlandu.

Jejich filozofií je vyrábět vína na vinici, maximálně využívat terroir a výjimečné podloží, a vyrábět vína ovocná, vrcholně elegantní, plná, koncentrovaná, s dokonalou tanickou strukturou a delším archivačním potenciálem.

 

Stáhnout PDF
Zpět