Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Na stránkách alifea.cz, platí zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Tenute Girolamo
"Monte Tre Carini", Negroamaro Puglia IGP
Země:Itálie
Oblast:Puglia
Odrůda:Negroamaro
Alkohol:14 %
Podloží:Jílovito-vápenaté
K pití:Nyní, ale vydrží
385,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 3612
Popis vína
Sofistikované Negroamaro které je vyrobeno výraznou selekcí těch nejlepších hroznů a zraje 12 měsíců ve francouzských dubových sudech(pouze polovina produkce, zbytek je na nerezu). Opulentní vůně ostružin, višní, lékořice a skořice, v chuti plné, harmonické se zaoblenými taniny a velmi dlouhou dochutí.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Polosuché
Kyselina:  Střední
Třísloviny:  Střední
Tělo:  Plné
Délka chuti:  Delší
Komplexita:  Větší
Popis vinařství

Tenute Girolamo

Middle cantina
Lokalita Juhovýchod Itálie, Itria Valley
Rozloha vinic 50 ha
Roční produkce 300000 z vlastních vinic a řada La Voliéra 1.500.000 z nakupovaných hroznů (Sud vini)
Výnosnost 70 hl/ ha
Podloží Terra rossa, žula, jíly, vápence
Odrůdy Negroamaro, Primitivo, Aglianico, Merlot, Chardonnay, Verdecca, Syrah, Cabernet Sauvignon
Top víno CONTE GIANGIROLAMO | Rosso I.G.T. Puglia
Technolog Stefano Chioccioli
   
Kontakt via Noci, n. 314 – 74015 Martina Franca (TA) – Puglia – Italy
Web www.tenutegirolamo.it

Na začátku byla častá poptávka po vínech z regionu Puglia. Proto jsem se rozhodl, že najdeme vhodného dodavatele, co nám bude schopen nabídnout za rozumné ceny dobrou kvalitu jak v bílých, tak v červených vínech. Na hledání jsem zvolil veletrh ProWein2019. Musím říci, že nás na tomto vinařství mimo pěkných čistých vín zaujali i vtipné etikety řady La Voliéra. U každé odrůdy je na přední etiketě vyobrazen nějaký pták. Merlot – Červenka, Aglianico – Dudek atd. Když je víno dobré a má ještě vtipnou etiketu, která umožní klientům snadné zapamatování a vytváření asociací je to vždy jen a jen dobře. Celkem jsme na veletrhu ochutnali 67 vinařství a z tohoto vznikl užší výběr 8 vinařů. Vzorky na druhé kolo degustace slepou formou v Praze u nás ve Zborovské poslali jen 3 a Tenuta Girolamo mezi nimi. Slepá degustace potvrdila náš dojem z výběru z veletrhu. Vinařství bylo založeno v roce 2001, první ročník byl vyroben v roce 2006. Nachází se v srdci údolí Valle d'Itria. Philozofie vinařství je vyrábět kvalitní čistá vína s maximální ohleduplnosti k přírodě a udržitelnosti životního prostředí za použití moderních technologií. Díky tomu vznikají elegantní vína, vyhledávaná a široce oceňovaná po celém světě.

Okolní příroda dá nejlepší ovoce zpět jen tehdy, když ji budete milovat a respektovat a pouze s ní budujete silné spojení s potřebami a tradicemi. O tom jsou silně přesvědčeni v Tenute Girolamo.

Pro každodenní pití vyrábí vína z nakupovaných hroznů řadu La Voliéra přibližně v množství 1.500.000 lahví ročně. Z vlastních vinic je produkce přibližně 300.000 lahví a označena jako Tenuta Girolamo.

Fiano La Voliéra

Čisté svěží víno světle slámové barvy se zelenkavými odlesky. Vůně je minerální, ovocná. Převažuje pomeranč, broskev a meruňka. Chuť je svěží a dlouhá. Doporučujeme k rybám s bílým masem jako Mořský Vlk, nebo Treska. Například Seviche.

Rosato La Voliéra

100 % Negroamaro. Jiskrná, čirá světle růžová losová růžová barva. Ovocná vůně třešní, malin a lesních jahod. Chuť je svěží a ovocná, tak jako vůně. Doporučujeme ke grilované zelenině, bílému masu, čerstvým sýrům či rybě.

Negroamaro La Voliéra

Tmavě červená barva s fialovými odlesky. Elegantní, intensivní vůně višní a vanilky. Chuť je plná s pevnými taniny. Doporučujeme k tmavému grilovanému masu.

Merlot La Voliéra

100% Merlot. Rubínově červená s fialovými odlesky. V Bohaté ovocné vůni převládají višně a černý rybíz s náznaky pepře a pražené kávy. Chuť je dlouhá středně plná s dlouhou persistencí.

Dovážená vína z vlastních hroznů

Primitivo di Manduria DOP Monte dei Cocci

Půdní profil této vinice je červený jíl. Fermentace na velkém dřevěném sudu, zrání na barikovém sudu po dobu 6 měsíců a následně 6 měsíců na lahvi před expedicí z vinařství. Barva je rubínová až fialová. Vůně je ovocná. Najdeme v ní tóny pomerančové kůry, švestky, rybízu. S nádechem koření jako paprika a skořice. Vyvážená sametová plná chuť s dlouhou dochutí.

Primitivo di Salento Vendemmia tardiva Limited Edicion Monte dei Cocci

100 % Primitivo ze zóny IGP Salento – přesněji z její kopcovité části. Půdní profil této vinice je mix žulových kamenů a Terra rossa (vápenatý červený jíl). Hrozny byly sbírané o několik týdnů později než hrozny na ostatní vína a následně jsou sušeny po dobu 4 týdnů. Fermentace na nerezu, zrání na barikovém sudu po dobu 6 měsíců a následně 6 měsíců na lahvi před expedicí z vinařství. Intensivní červená barva s fialovým odleskem. Ovocná vůně s kořením. Sametová energická chuť, ovocná s pěkným tříslem. Doporučuji k hutným masovým omáčkám z tmavého masa, kořenové zeleniny a divokého koření.

Negromaro IGP Monte Tre Carlini

Hrozny pochází z vinice přímo v údolí, kde se nachází vinařství, tedy ve Valle de Itria v nadmořské výšce 450 n.m. Fermentace na slupkách ½ na dubovém sudu a ½ na nerezovém tanku. Zrání po dobu 12 měsíců odděleně ½ na barikovém sudu a ½ na nerezu a následně 6 měsíců na lahvi. Intensivní tmavě rubínová barva s fialovými odlesky, vůně ostružiny, borůvky, švestky, pikantní tóny exotického koření a pražené kávy. V Chuti je víno suché, velmi plné s pěknými taniny, harmonické, dlouhé a elegantní.  Doporučuji ke grilované zvěřině, hovězímu či jehněčímu masu, výrazným uzenářským výrobkům ze sušeného masa a tvrdým vyzrálým sýrům. 

Zpět