Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.


KATALOG VÁNOČNÍCH VÍN

PRO ROK 2021


Pouze pro osoby nad 18 let

Domaine Cacheux Jacques & Fils
Vosne-Romanée AOC "Les Genaivriéres" 2014
Země:Francie
Oblast:Burgundsko
Odrůda:Pinot Noir
Apelace:Vosne-Romanée
Podloží:Vápencové
Servírovat:   15 až 17 °C
K pití:Nyní, ale zlepší se
1 569,00 Kč

Zbývá 1

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 2515
Popis vína
Pinot noir z výborné polohy za přijatelnou cenu. Plnější styl, postavený na červeném ovoci s krásnou strukturou a jemnou mineralitou umocňuje překvapivá pitelnost i v mladších ročnících, jako je tento.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední (+)
Třísloviny:  Střední (+)
Tělo:  Střední
Délka chuti:  Delší
Komplexita:  Větší
Popis vinařství

Domaine Cacheux Jacques & Fils

Middle jacques cacheux
Lokalita Francie, Burgundsko, Vosne-Romanée
Rozloha vinic 7 ha (95 % červená, 5 % bílá)
Roční produkce 23.000 až 35.000 lahví
Výnosnost 35 až 55 hl/ha
Podloží Hlinito-vápenaté, vápenec
Odrůdy Pinot Noir, Aligoté
Top víno Echezeaux Grand Cru, Vosne-Romanée 1er Cru „Les Suchots“, Vosne-Romanée 1er Cru „Croix Rameau, Chambolle-Musigny 1er Cru „Les Plantes“
Technolog Charles Cacheaux
   
Kontakt 58 Route Départementale 974, 21700 Vosne-Romanée

Jacques Cacheux začal vyrábět vína v Burgundsku v padesátých letech minulého století. Od roku 1994 převzal žezlo vinařství jeho syn Patrice (viz foto), který aktuálně zaučuje do této role svého syna Charlese, představitele páté rodinné vinařské generace. Patrice za svého působení udělal významné změny převážně ve smyslu biodynamického vinohradnictví.

Vinařství vlastní 7 ha vinic v 11 apelacích. Tou nejvýznamnější je Grand Cru Echezaux, dále mají také několik prémiových 1er Cru parcel. Hodně zajímavá je hlavně „Croix Rameau“, která má pouze 0,6 ha (Jacques je jedním ze tří vlastníků), a krčí se v rohu prestižní Grand Cru polohy Romanée St. Vivant. Ve Vosne-Romanée je rovněž majitelem „Les Suchots“ 1er Cru a dalších 6 village vinic. Vlastní i Chambolle-Musigny 1er Cru „Les Plantes“.

Jacques hrozny kompletně odstopkovává, lehce pomele a nechá macerovat v chladu 7 dní. Následně probíhá spontánní kvašení. 1er a Grand Cru vína zrají ve 100 % nových francouzských barikových sudech bez čiření i filtrace. Všechna vína jsou postavena na červeném ovoci umně zakomponovaném do přesné struktury a vyjadřují charakteristiku terroir, z nějž pocházejí.

Stáhnout PDF
Zpět