Ještě před pár lety se při vyslovení pojmu „špičková vína z Nového Zélandu“ objevil u řady odborníků i milovníků vína na tváři posměšek… Ovšem během posledního desetiletí je všechno jinak.

 

Především odrůda Sauvignon blanc a Pinot Noir jsou bez diskuze vína, která stojí za to ochutnat.


V posledním čísle časopisu Wine& Degustation se testovali právě Sauvignony z Nového Zélandu a nás velmi potěšilo, že vinařství Vavasour a Dashwood získala první dvě místa! Zanechali za sebou dokonce i legendu z Cloudy Bay, která tehdy způsobila doslova senzaci a významně ovlivnila následný úspěch této země na poli vinařském. Kdo by si jen pomyslel, že tamní vína udělají tak zásadní skok, když ještě do roku 1985 80 % veškeré produkce byla vína dolihovaná ... ta tichá byla v pozadí? Ale od té doby se mnoho věcí v zemi kiwi a rugby změnilo. Rozloha vinohradů je téměř čtyřnásobná a především oblast Marlborough rok od roku vzkvétá.


Vavasour

Původ rodiny Vavasour sahá až do dob Normanské invaze v Anglii, tedy do 11. století, kdy byl údajně prapředek dnešních majitelů degustátorem Viléma I. Dobyvatele. Rodina v roce 1890 přesídlila na Nový Zéland a téměř sto let poté, v roce 1985, se rozhodl Peter Vavasour v regionu Awatare Valley produkovat výborná vína a stal se jedním z prvních, který tu vysázel vinnou révu. Ještě v roce 1986 bylo údolí Awatare krajina posetá ovcemi s dominantou hory Tapuae-o- Uenuku a mnohým se oblast zdála příliš chladná na pěstování vína.

 

Údolí vzniklo seismickou aktivitou a pohybem ledovců a název získalo po řece, která údolím protéká. Terroir zásadně ovlivňuje pohoří Richmond, Winter Hill´s a Vernon Range. Ty jako přirozená hranice zabraňují přílišnému dešti podobně, jako Vogézy v Alsasku. Zdraví hroznů také napomáhá větrné počasí.Vznikají tu jemná a zároveň strukturovaná, intenzivně ovocná vína s pěknou mineralitou. První vyrobené víno nese na etiketách ročník 1989.

V současné době patří do skupiny Foley Wines a vína produkují pod vedením Stu Marfella a Susan van de Pool.Prakticky od počátku ho provází samé úspěchy. Tím asi největším byl doposud Champion odrůdy Sauvignon Blanc v  magazínu Decanter za ročník 2017.


Dashwood

Historie vinařství začíná opět v roce pro nás zásadním, tedy 1989, a jejich hrozny pochází z údolí Wairau a Awatare. Zatímco rozlehlejší Wairau nabízí štěrkovo - kamenité podloží, které s dalšími podmínkami podporuje ve výsledných vínech ovocnou složku tropických plodů, Awatare Valey je chladnější a sušší, a dává vínům vysokou mineralitu a šťavnatou kyselinu. Spojením hroznů z obou subregionů vzniká to nejlepší, co může Marlborough nabídnout. Přímé, šťavnaté, primárně ovocné víno, které vyhledávají lidé z celého světa. Hodně zajímavá je i etiketa se symbolem stromu. Ten se nazývá Pohutukawa, což je Maorské slovo znamenající „Utopený v mlze“. V prosinci vykvétá do zářivě rudých květů a je neoficiálním novozélandský vánoční stromem.
Z obou relativně mladých, moderních vinařství čiší pokora k přírodě a obrovský entuziazmus. A proto přejeme jim i nám, kteří si rádi vychutnáme sklenici jejich nádherně voňavých vín, ať jim to vydrží…