Máme pro Vás letošní katalog vín, který by Vám mohl posloužit jako inspirace na vánoční dárek pro Vaše klienty nebo kolegy.

V případě zájmu Vám rádi zprostředkujeme degustaci vybraných vín ve Vaší kanceláři nebo u nás na Zborovské. 

Katalog ke stažení

Vavasour Sauvignon Blanc 2017 byl v květnu tohoto roku vyhlášen prestižním časopisem Decanter nejlepším Sauvignonem blanc tohoto roku. K naší velké radosti jsme získali alokaci na toto víno a příští týden dorazí do Prahy!

Vinařství Haut-Monplaisir nás potěšilo zprávou o skvělém hodnocení jejich vín ve Wine Enthusiast. I přesto, že odrůda Malbec získává na polularitě díky vínům z Nového světa, nádherná, klasická vína z Cahors stojí za to ochutnat a pár lahví si schovat ve sklepě. Jsou to špičková vína za stále ještě přijatelné ceny, která budou výborně stárnout.

 Jejich vína včetně PUR PLAISIR 2014 je nyní k dispozci i v našem e-shopu.

En Primeur nabídka burgundských vín ročníku 2016 je tady. Jde o ročník s nižší produkcí způsobenou jarními mrazy, se svěžími bílými a mohutnými červenými víny srovnatelnými s předchozím rokem. Seznam vín a případně naše tipy Vám rádi zašleme.

 

 

Nové hodnocení vín od Mauro Molino

Hodnocení vynikajícího ročníku 2013 u Barola nás vlastně už ani nepřekvapilo. O to větší překvapení pro nás bylo hodnocení vína Barbera d´Asti Le Radici 2016. Jen budeme doufat, že nám Martina pár lahví pošle…

https://www.mauromolino.com/media/Wine-Spectator-2018-Barolo-Mauro-Molino.pdf

https://www.mauromolino.com/media/Wine-Spectator-2018-Barbera-le-Radici.pdf

Charitativní aukce Hospices de Beaune 2017 dosáhla rekordního prodeje, když prodej činil 13 529 301EUR. Tentokrát poputují vybrané finanční prostředky na výzkum mozku a Alzheimerovy choroby, ale také na Tara Expeditions,která zkoumá novým způsobem biologickou rozmanitost korálových útesů a jejich vývoj v reakci na změnu klimatu a lidské činnosti.

http://www.decanter.com/wine-news/hospices-de-beaune-2017-result-record-sales-total-380028/

Barbera D´Alba, Mauro Molino, 2016(nový ročník) bylo jedno z nejlépe hodnocených vín v poměru kvality a ceny. Už teď se těšíme, že ji společně ochutnáme na další volné degustaci...
 
MAURO MOLINO Barbera d’Alba 2016 Score: 90 | $16
This is lithe and harmonious, its blackberry and black cherry flavors building to a lingering finish.
Accents of violet and spice add interest. Drink now.

Pascal Favre d´Anne již po dvou letech provozu své restaurace v Angers získal michelinskou hvězdu. Jeho kuchařské umění si můžete nyní vychutnat i v Praze.

12.-15.9. můžete ochutnat v restauraci V Zátiší menu michelinského kuchaře Pascala Favre d´Anne společně s našimi víny z Loiry.

http://www.vzatisi.cz/novinky.htm?news=90

 


Stejně jako v loňském roce, získalo základní Chardonnay od vinařství Doudet Naudin zlatou medaili v soutěži "Nejlepší nákup" a potvrdilo tak stabilní kvalitu za skvělou cenu.

http://www.vindefrance-cepages.org/en/best-value-vin-de-france

7. února 2017 zveřejnil časopis Decanter nové hodnocení vín z oblasti Rioja. Nový ročník Monte Real Reserva de Familia 2011 získal skvělých 90 bodů. Opět jsme se tedy ujistili o tom, že nás toto vinařství nezklamalo a jejich vína nadále poskytují vynikající poměr kvality a ceny.

Více zde:

http://bodegasriojanas.com/en/comunicacion/291-the-decanter-tasting-panel

Minulý týden se uskutečnil další ročník PRAGUE WINE Week. Naše společnost se umístila na 2. místě mezi dovozci, což nás velmi těší. Měli jsme tím pádem možnost prezentovat některé ze championů na galadegustaci v hotelu Jalta.


Fotogalerie z akce zde:

http://www.pww.cz/Fotogalerie-2017

Významný kritik Antonio Galloni vydal nové hodnocení vín vinařství Armando Parusso, které opět potvrdilo, že toto vinařství patří mezi špičku v Piemontu.