Tak jsme se konečně dočkali a je tu náš první výlet za vínem po covidové pauze. Navštívíme 6 vinařství, klášter v Melku i zříceninu hradu Aggstein...bližší informace ZDE nebo na: radka@alifea.cz

                                                                   REZERVACE ZDE

Vína, která si získala během několika let uznání a respekt...číst více 

Blíží se náš tradiční burgundský En Primeur. Tentokrát hrají hlavní roli vína ročníku 2019. Jaký byl tento ročník na vinici a ve sklepě a co lze od něj očekávat do budoucna? Podrobnou odpověď naleznete ZDE.

Historie slavné francouzské vinařské oblasti je spojená s Římany, papežem i absurdními zákony...

Vinařství El Enemigo opět potvrdilo, že vyrábí vína špičkové kvality za dostupnou cenu. Jejich Chardonnay 2018 se umístila na druhém místě ve výběru stovky nejlepších vín podle Jamese Sucklinga s cenou do 35 $ za lahev.

Vína z toho skvělého argentinského vinařství naleznete zde.

Australské vinařství Calabria family wines oslavilo v loňském roce 75. výročí vzniku. Díky covidovým okolnostem ale oslavy odložili a nyní si jejich historii můžeme připomenout na videu, kde dokumentují jak šel čas :-)

Renomovaný časopis La revue du vin de France se v posledním čísle věnoval tématu biodynamických a naturálních vín a ohodnotil víno L´Envie z vinařství Château Haut Monplaisir skvělými 93 body.

Aktuální nabídku tohoto vinařství naleznete zde.

Podívejte se na video, kde Ivo Dvořák představuje Vino Nobile od vinařství Boscarelli ročníku 2016.

Letošní katalog vánočních vín je ve znamení novinek i tradičně oblíbených vín z našeho portfolia. V případě dotazů a bližších informací o vínech a jejich dostupnosti jsme Vám k dispozici na emailové adrese:

radka@alifea.cz  nebo martin.marek@alifea.cz

 

Katalog ke stažení


Tým Alifea s.r.o

Připravili jsme pro Vás zcela výjimečně podzimní nabídku burgundských vín v cenách En primeur, kde naleznete i řadu starších ročníků, na které jsme nově získali alokace od vinařů.

Podzimní nabídka ZDE

James Halliday, specialista na australská vína ohodnotil vinařství Calabria family wines pětihvězdičkovým ratingem, což dokazuje, že vinařství udělalo ohromný kus práce a nezůstalo pouze u nadšení ...

Více o hodnocení Calabria family wines

Piemontské vinařství Parusso je stálicí, která si drží mimořádnou kvalitu desítky let. Hodnocení ročníku 2016 tedy vlastně není překvapením...i když 94 bodů za základní Barolo je opravdu skvělý výsledek!

Burgundská vína ročníku 2018 si nyní můžete objednat za zvýhodněné ceny v naší En primeur nabídce, která končí 30. dubna.

Více informací naleznete zde:

Hodnocení ročníku 2018

Objednávkový formulář En Primeur Bourgogne

Tamara Roberts, generální ředitelka anglického vinařství Ridgeview se stala prezidentkou IWSC. Je to poprvé, kdy byl do této funkce vybrán anglický výrobce, což svědčí o rostoucím globálním postavení anglického vinařského průmyslu.

V říjnovém čísle časopisu Wine & Degustation vyšel zajímavý článek Jiřího Trapka o anglickém vinařství Ridgeview, které sbírá jedno ocenění za druhým.

Celý článek naleznete zde

Přečtěte si zajímavý článek o vínech vinařství Neumeister, který zveřejnil náš kolega Petr Lipový. Všechna degustovaná vína jsou v omezeném množství k dispozici na našem webu. Dodatečně také gratulujeme Chrisovi ke skvělému úspěchu!!!

Zobrazit celý článek

V pondělí 8. července bylo v Londýně vyhlášeno TOP 50 nejlepších světových vinic.
Vítězem se překvapivě stalo argentinské vinařství Zuccardi Valle de Uco.
Zajímavostí je, že v první desítce se umístilo hned 5 vinařství z jižní Ameriky. Dvě z Argentiny  dvě z Chile a jedno z Uruguaye. Nás těší i 36. příčka pro anglické Ridgewiew, 41. místo pro El Enemigo (nový ročník přijede v průběhu srpna) nebo úspěch libanonského vinařství Chateau Heritage.

Kompletní výsledky zde.

To, že je cava od Lacrima Bacchus velmi oblíbená a během pár měsíců se stala jedním z nejprodávanějších vín vůbec nás nepřekvapilo. Příjemným překvapením však pro nás bylo hodnocení časopisu Decanter, kde bílá verze této cavy získala bronzovou medaili. Tedy jasné potvrzení, že v poměru kvality a ceny je tou nejlepší volbou nejen pro nadcházející horké letní dny...

Chilské vinařství Volcanes potvrdilo stabilní kvalitu svých vín při nedávném hodnocení, tak už se moc těšíme, že některá z těchto vín k nám zanedlouho dorazí a společně je ochutnáme :-).  Více info...

...

Jaký byl ročník 2017 v Burgundsku? Jednoduše lze říci, že po dramatické mrazové zápletce v dubnu nakonec
přišel jeden z nejlepších ročníků za posledních 20 let a to jak v kvalitě, tak v množství bílých i červených hroznů. Využijte tedy nejlepší ceny za kterou lze tato vína nakoupit a objednejte si vína v En Primeur kampani. Alokace jsou velmi omezené, takže kdo dřív přijde...V případě zájmu nás prosím kontaktujte na tel čísle: 603 557 198 

Hodnocení ročníku zde

Letošní nabídka zde