Letošní katalog vánočních vín je ve znamení novinek i tradičně oblíbených vín z našeho portfolia. V případě dotazů a bližších informací o vínech a jejich dostupnosti jsme Vám k dispozici na emailové adrese:

radka@alifea.cz  nebo martin.marek@alifea.cz

 

Katalog ke stažení


Tým Alifea s.r.o

Připravili jsme pro Vás zcela výjimečně podzimní nabídku burgundských vín v cenách En primeur, kde naleznete i řadu starších ročníků, na které jsme nově získali alokace od vinařů.

Podzimní nabídka ZDE

James Halliday, specialista na australská vína ohodnotil vinařství Calabria family wines pětihvězdičkovým ratingem, což dokazuje, že vinařství udělalo ohromný kus práce a nezůstalo pouze u nadšení ...

Více o hodnocení Calabria family wines

Piemontské vinařství Parusso je stálicí, která si drží mimořádnou kvalitu desítky let. Hodnocení ročníku 2016 tedy vlastně není překvapením...i když 94 bodů za základní Barolo je opravdu skvělý výsledek!

Burgundská vína ročníku 2018 si nyní můžete objednat za zvýhodněné ceny v naší En primeur nabídce, která končí 30. dubna.

Více informací naleznete zde:

Hodnocení ročníku 2018

Objednávkový formulář En Primeur Bourgogne

Tamara Roberts, generální ředitelka anglického vinařství Redgeview se stala prezidentkou IWSC. Je to poprvé, kdy byl do této funkce vybrán anglický výrobce, což svědčí o rostoucím globálním postavení anglického vinařského průmyslu.

V říjnovém čísle časopisu Wine & Degustation vyšel zajímavý článek Jiřího Trapka o anglickém vinařství Ridgeview, které sbírá jedno ocenění za druhým.

Celý článek naleznete zde

Přečtěte si zajímavý článek o vínech vinařství Neumeister, který zveřejnil náš kolega Petr Lipový. Všechna degustovaná vína jsou v omezeném množství k dispozici na našem webu. Dodatečně také gratulujeme Chrisovi ke skvělému úspěchu!!!

Zobrazit celý článek

V pondělí 8. července bylo v Londýně vyhlášeno TOP 50 nejlepších světových vinic.
Vítězem se překvapivě stalo argentinské vinařství Zuccardi Valle de Uco.
Zajímavostí je, že v první desítce se umístilo hned 5 vinařství z jižní Ameriky. Dvě z Argentiny  dvě z Chile a jedno z Uruguaye. Nás těší i 36. příčka pro anglické Ridgewiew, 41. místo pro El Enemigo (nový ročník přijede v průběhu srpna) nebo úspěch libanonského vinařství Chateau Heritage.

Kompletní výsledky zde.

To, že je cava od Lacrima Bacchus velmi oblíbená a během pár měsíců se stala jedním z nejprodávanějších vín vůbec nás nepřekvapilo. Příjemným překvapením však pro nás bylo hodnocení časopisu Decanter, kde bílá verze této cavy získala bronzovou medaili. Tedy jasné potvrzení, že v poměru kvality a ceny je tou nejlepší volbou nejen pro nadcházející horké letní dny...

Chilské vinařství Volcanes potvrdilo stabilní kvalitu svých vín při nedávném hodnocení, tak už se moc těšíme, že některá z těchto vín k nám zanedlouho dorazí a společně je ochutnáme :-).  Více info...

...

Jaký byl ročník 2017 v Burgundsku? Jednoduše lze říci, že po dramatické mrazové zápletce v dubnu nakonec
přišel jeden z nejlepších ročníků za posledních 20 let a to jak v kvalitě, tak v množství bílých i červených hroznů. Využijte tedy nejlepší ceny za kterou lze tato vína nakoupit a objednejte si vína v En Primeur kampani. Alokace jsou velmi omezené, takže kdo dřív přijde...V případě zájmu nás prosím kontaktujte na tel čísle: 603 557 198 

Hodnocení ročníku zde

Letošní nabídka zde

Barolo Parusso získalo skvělé hodnocení ročníku 2015. Podrobné informace naleznete zde.

James Suckling ohodnotil před pár dny El Enemigo Chardonnay 2016 neuvěřitelnými 98 body a zahrnul ho do výběru Top 100 vín roku 2018 pod 30 dolarů. Jeho tým v roce 2018 ochutnal na 22.000 vín, tak konkurence byla opravdu ohromná. Alejandro Vigil, který stojí za úspěchem tohoto vinařství je podle Sucklinga jedním z nejtalentovanějších vinařů kontinetu. Jejich Chardonnay vyniká svým florálním charakterem, který byl v tomto ročníku díky chladnějšímu vegetačnímu období ještě podpořen skvělou strukturou a svěžestí. Gratulujeme!

Nenechte si ujít letošní Prague Wine Week a galadegustaci v hotelu Jalta.

Také v letošním roce můžete přijít ochutnat naše vína, která uspěla v loňském ročníku Prague Wine Trophy na Galadegustaci, která se bude konat ve středu 30. ledna od 16.00 v hotelu Jalta na Václavském náměstí 45. Standardní vstupné je 1.000 Kč, těm nejrychlejším z vás můžeme nabídnout zvýhodněné vstupenky v ceně 500 Kč, které jsme získali jako vystavovatelé.  Rezervace zde

Naše oceněná vína také můžete v rámci Prague Wine Week ochutnat v některých restauracích nebo vinných barech. Například v našem oblíbeném baru Wine Friends v Rumunské ulici na Praze 2.

Grand Reserva od Navajas ročníku 2005 ovládla hodnocení vín ze španělské Rioji v odborném časopise Víno & Styl. Jde skutečně o mimořádně kvalitní a noblesní víno za skvělou cenu. Pár posledních lahví ještě máme, tak neváhejte :-).

Celý článek

Máme pro Vás letošní katalog vín, který by Vám mohl posloužit jako inspirace na vánoční dárek pro Vaše klienty nebo kolegy.

V případě zájmu Vám rádi zprostředkujeme degustaci vybraných vín ve Vaší kanceláři nebo u nás na Zborovské. 

Katalog ke stažení

Po naší velmi úšpěšné říjnové degustaci, kde jsme si pod vedením Michaela Fischera z vinařství Calabria Family Wines opět potvrdili, že kvalita jejich vín v poměru k cenám, je opravdu skvělá, nám Michael poslal souhrn všech ocenění jejich vín za uplynulý rok. A že jich tedy je! :-)

Soubor ke stažení

Vinařství Haut-Monplaisir nás potěšilo zprávou o skvělém hodnocení jejich vín ve Wine Enthusiast. I přesto, že odrůda Malbec získává na polularitě díky vínům z Nového světa, nádherná, klasická vína z Cahors stojí za to ochutnat a pár lahví si schovat ve sklepě. Jsou to špičková vína za stále ještě přijatelné ceny, která budou výborně stárnout.

 Jejich vína včetně PUR PLAISIR 2014 je nyní k dispozci i v našem e-shopu.

En Primeur nabídka burgundských vín ročníku 2016 je tady. Jde o ročník s nižší produkcí způsobenou jarními mrazy, se svěžími bílými a mohutnými červenými víny srovnatelnými s předchozím rokem. Seznam vín a případně naše tipy Vám rádi zašleme.