To, že je cava od Lacrima Bacchus velmi oblíbená a během pár měsíců se stala jedním z nejprodávanějších vín vůbec nás nepřekvapilo. Příjemným překvapením však pro nás bylo hodnocení časopisu Decanter, kde bílá verze této cavy získala bronzovou medaili. Tedy jasné potvrzení, že v poměru kvality a ceny je tou nejlepší volbou nejen pro nadcházející horké letní dny...

Chilské vinařství Volcanes potvrdilo stabilní kvalitu svých vín při nedávném hodnocení, tak už se moc těšíme, že některá z těchto vín k nám zanedlouho dorazí a společně je ochutnáme :-).  Více info...

...

Jaký byl ročník 2017 v Burgundsku? Jednoduše lze říci, že po dramatické mrazové zápletce v dubnu nakonec
přišel jeden z nejlepších ročníků za posledních 20 let a to jak v kvalitě, tak v množství bílých i červených hroznů. Využijte tedy nejlepší ceny za kterou lze tato vína nakoupit a objednejte si vína v En Primeur kampani. Alokace jsou velmi omezené, takže kdo dřív přijde...V případě zájmu nás prosím kontaktujte na tel čísle: 603 557 198 

Hodnocení ročníku zde

Letošní nabídka zde

Barolo Parusso získalo skvělé hodnocení ročníku 2015. Podrobné informace naleznete zde.

James Suckling ohodnotil před pár dny El Enemigo Chardonnay 2016 neuvěřitelnými 98 body a zahrnul ho do výběru Top 100 vín roku 2018 pod 30 dolarů. Jeho tým v roce 2018 ochutnal na 22.000 vín, tak konkurence byla opravdu ohromná. Alejandro Vigil, který stojí za úspěchem tohoto vinařství je podle Sucklinga jedním z nejtalentovanějších vinařů kontinetu. Jejich Chardonnay vyniká svým florálním charakterem, který byl v tomto ročníku díky chladnějšímu vegetačnímu období ještě podpořen skvělou strukturou a svěžestí. Gratulujeme!

Nenechte si ujít letošní Prague Wine Week a galadegustaci v hotelu Jalta.

Také v letošním roce můžete přijít ochutnat naše vína, která uspěla v loňském ročníku Prague Wine Trophy na Galadegustaci, která se bude konat ve středu 30. ledna od 16.00 v hotelu Jalta na Václavském náměstí 45. Standardní vstupné je 1.000 Kč, těm nejrychlejším z vás můžeme nabídnout zvýhodněné vstupenky v ceně 500 Kč, které jsme získali jako vystavovatelé.  Rezervace zde

Naše oceněná vína také můžete v rámci Prague Wine Week ochutnat v některých restauracích nebo vinných barech. Například v našem oblíbeném baru Wine Friends v Rumunské ulici na Praze 2.

Grand Reserva od Navajas ročníku 2005 ovládla hodnocení vín ze španělské Rioji v odborném časopise Víno & Styl. Jde skutečně o mimořádně kvalitní a noblesní víno za skvělou cenu. Pár posledních lahví ještě máme, tak neváhejte :-).

Celý článek

Máme pro Vás letošní katalog vín, který by Vám mohl posloužit jako inspirace na vánoční dárek pro Vaše klienty nebo kolegy.

V případě zájmu Vám rádi zprostředkujeme degustaci vybraných vín ve Vaší kanceláři nebo u nás na Zborovské. 

Katalog ke stažení

Po naší velmi úšpěšné říjnové degustaci, kde jsme si pod vedením Michaela Fischera z vinařství Calabria Family Wines opět potvrdili, že kvalita jejich vín v poměru k cenám, je opravdu skvělá, nám Michael poslal souhrn všech ocenění jejich vín za uplynulý rok. A že jich tedy je! :-)

Soubor ke stažení

Vinařství Haut-Monplaisir nás potěšilo zprávou o skvělém hodnocení jejich vín ve Wine Enthusiast. I přesto, že odrůda Malbec získává na polularitě díky vínům z Nového světa, nádherná, klasická vína z Cahors stojí za to ochutnat a pár lahví si schovat ve sklepě. Jsou to špičková vína za stále ještě přijatelné ceny, která budou výborně stárnout.

 Jejich vína včetně PUR PLAISIR 2014 je nyní k dispozci i v našem e-shopu.

En Primeur nabídka burgundských vín ročníku 2016 je tady. Jde o ročník s nižší produkcí způsobenou jarními mrazy, se svěžími bílými a mohutnými červenými víny srovnatelnými s předchozím rokem. Seznam vín a případně naše tipy Vám rádi zašleme.

 

 

Nové hodnocení vín od Mauro Molino

Hodnocení vynikajícího ročníku 2013 u Barola nás vlastně už ani nepřekvapilo. O to větší překvapení pro nás bylo hodnocení vína Barbera d´Asti Le Radici 2016. Jen budeme doufat, že nám Martina pár lahví pošle…

https://www.mauromolino.com/media/Wine-Spectator-2018-Barolo-Mauro-Molino.pdf

https://www.mauromolino.com/media/Wine-Spectator-2018-Barbera-le-Radici.pdf

Charitativní aukce Hospices de Beaune 2017 dosáhla rekordního prodeje, když prodej činil 13 529 301EUR. Tentokrát poputují vybrané finanční prostředky na výzkum mozku a Alzheimerovy choroby, ale také na Tara Expeditions,která zkoumá novým způsobem biologickou rozmanitost korálových útesů a jejich vývoj v reakci na změnu klimatu a lidské činnosti.

http://www.decanter.com/wine-news/hospices-de-beaune-2017-result-record-sales-total-380028/

Barbera D´Alba, Mauro Molino, 2016(nový ročník) bylo jedno z nejlépe hodnocených vín v poměru kvality a ceny. Už teď se těšíme, že ji společně ochutnáme na další volné degustaci...
 
MAURO MOLINO Barbera d’Alba 2016 Score: 90 | $16
This is lithe and harmonious, its blackberry and black cherry flavors building to a lingering finish.
Accents of violet and spice add interest. Drink now.

Pascal Favre d´Anne již po dvou letech provozu své restaurace v Angers získal michelinskou hvězdu. Jeho kuchařské umění si můžete nyní vychutnat i v Praze.

12.-15.9. můžete ochutnat v restauraci V Zátiší menu michelinského kuchaře Pascala Favre d´Anne společně s našimi víny z Loiry.

http://www.vzatisi.cz/novinky.htm?news=90

 


Stejně jako v loňském roce, získalo základní Chardonnay od vinařství Doudet Naudin zlatou medaili v soutěži "Nejlepší nákup" a potvrdilo tak stabilní kvalitu za skvělou cenu.

http://www.vindefrance-cepages.org/en/best-value-vin-de-france

7. února 2017 zveřejnil časopis Decanter nové hodnocení vín z oblasti Rioja. Nový ročník Monte Real Reserva de Familia 2011 získal skvělých 90 bodů. Opět jsme se tedy ujistili o tom, že nás toto vinařství nezklamalo a jejich vína nadále poskytují vynikající poměr kvality a ceny.

Více zde:

http://bodegasriojanas.com/en/comunicacion/291-the-decanter-tasting-panel

Minulý týden se uskutečnil další ročník PRAGUE WINE Week. Naše společnost se umístila na 2. místě mezi dovozci, což nás velmi těší. Měli jsme tím pádem možnost prezentovat některé ze championů na galadegustaci v hotelu Jalta.


Fotogalerie z akce zde:

http://www.pww.cz/Fotogalerie-2017

Významný kritik Antonio Galloni vydal nové hodnocení vín vinařství Armando Parusso, které opět potvrdilo, že toto vinařství patří mezi špičku v Piemontu.