Degustace vín Praha

V Praze organizujeme pravidelné degustace vín, které se konají v přátelské atmosféře ve Zborovské ulici 32, na Smíchově, kde máme dvě degustační místnosti s maximální kapacitou 12 osob na každou z nich. Tyto degustace vína vedou renomovaní odborníci, sommelieři a vinaři, kteří dlouhodobě spolupracují s naší společností a kteří Vás rozhodně nechtějí poučovat, ale pomoci Vám najít si to Vaše správné víno. Naše degustace nejsou jen pro znalce - srdečně vítáme všechny milovníky vína - začátečníky i opravdové odborníky, protože u nás je důležitá jen láska k vínu…Na přání klientů také organizujeme degustace vína přímo v jejich domovech, kancelářích nebo na zahradách. Především v posledních letech je tento druh degustací stále populárnější.
Seznam degustacíÚterý 26. 10. 2021   18.00 hodin   Zborovská 32, Praha 5          Cena: 900 Kč

Malbec je velmi starobylá odrůda u které je původ nejasný. Jedni tvrdí, že pochází z Loiry druzí, že vznikla v oblasti Cahors. Právě z Cahors budou i vína, která si porovnáme s dnes velmi populárními vín z Argentiny. Francii budou reprezentovat vína z biodynamického vinařství Château Haut-Monplaisir. Pod těmi argentinskými je podepsán jeden z předních enologů mladé generace Francisco "Pancho“ Lavaque…


Úterý 9. 11. 2021   18:00hodin   Zborovská 32, Praha 5              Cena: 1.500Kč

Rádi bychom Vás pozvali na degustaci jednoho z nejlepší vinařů Itálie současnosti. Rodinné vinařství se dostalo do popředí zájmu znalců vín z Piemonte už za jeho tatínka Armanda Parussa. Tento vinař z Barola má unikátní přístup i skvělé polohy jako Mariondino nebo Bussia a rozhodně si zaslouží Vaší pozornost. Najdete ho v mnoha encyklopediích slavných autorů jako je například André Dominé, skvěle jeho vína hodnotí Robert Parker, Antonio Galloni, Tim Atkin i James Suckling. Přijďte porovnat dvojice Marcových vín v různých ročnících. 

Úterý 16. 11. 2021   18.00 hodin   Zbrovská 32, Praha 5             Cena: 1. 500Kč

Chablis je víno které buď milujete nebo Vám přijde naprosto nepochopitelné. Pro ty z Vás, kterým učarovalo minerální Chardonnay z této oblasti jsme připravili jedinečnou degustaci těchto vín napříč ročníky, polohami i přístupem čtyř rozdílných vinařů včetně těch nejlepších poloh Grand Cru. Vína budou doplněna o vhodné občerstvení mimo jiné dvou druhů ústřic a výběru lokálních sýrů.

Úterý 30. 11. 2021   18:00 hodin   Zborovská 32, Praha 5            Cena: 1.900 Kč

Krásná vertikální degustace šesti Gevrey-Chambertin od Domaine Taupenot-Merme v ročnících 2016 - 2011 a šesti Gevrey-Chambertin 1-er Cru Les Corbeaux od Domaine Lucien Boillot v ročnících 2017-2012. Výjimečná příležitost k porovnání stejného vína z různých ročníků.

Čtvrtek 9. 12. 2021   18:00 hodin   Zborovská 32, Praha 5            Cena: 1.100 Kč

Letošní tradiční volnou degustaci před vánočními svátky jsme tentokrát pojali jako večer plný šumivých vín. Bude to poslední degustace roku 2021, který byl pro mnohé velmi náročný a plný improvizace a připijeme si s Vámi na nový rok, který jak všichni věříme nebude poznamenaný slovem pandemie...Těšíme se na Vás!