Degustace vín Praha

V Praze organizujeme pravidelné degustace vín, které se konají v přátelské atmosféře ve Zborovské ulici 32, na Smíchově, kde máme dvě degustační místnosti s maximální kapacitou 12 osob na každou z nich. Tyto degustace vína vedou renomovaní odborníci, sommelieři a vinaři, kteří dlouhodobě spolupracují s naší společností a kteří Vás rozhodně nechtějí poučovat, ale pomoci Vám najít si to Vaše správné víno. Naše degustace nejsou jen pro znalce - srdečně vítáme všechny milovníky vína - začátečníky i opravdové odborníky, protože u nás je důležitá jen láska k vínu…Na přání klientů také organizujeme degustace vína přímo v jejich domovech, kancelářích nebo na zahradách. Především v posledních letech je tento druh degustací stále populárnější.
Seznam degustacíStředa 4. 11.   18:00 hod - 21:30hod   VOIX, Dušní 3, Praha 1                        Cena: 1.100 Kč

Radka Szarvasová společně s Jiřím Hořčicou Vás provedou mimořádným večerem. Naše vína doprovodí velmi kvalitní zvuk... V poslechové místnosti Kharma, která je jedinou svého druhu ve střední Evropě, se v první části večera zaposloucháte do sedmi odlišných skladeb, která doprovodní naše vína. Ve druhé části večera se bude hrát na Vaše přání...Součástí večera je občerstvení formou studeného bufetu. Kapacita míst je omezena na 12 osob.

Úterý 10. 11. 2020   18:00 hodin   Zborovská 32, Praha 5          Cena: 1.500 Kč

Když se vás někdo zeptá, jestli poznáte burgundské víno od australského, asi většina z vás odpoví, že by to neměl být problém. Pojďme si to tedy zkusit ve slepé soutěžní degustaci dvojic vín. Čtyři Chardonnay a osm Pinot Noir, vždy jedno víno burgundské a jedno australské. Tři nejúspěšnější degustátory zveřejníme, nejlepšímu dáme odměnu a případné neúspěšné účastníky necháme utajené.

Úterý 24. 11.   18:00 hodin    Zborovská 32, Praha 5                    Cena: 1.100 Kč

Vinice na dohled mýtické hory Ararat i kouzlo krásné přírody ve vysokých nadmořských výškách. Tam vznikají vína Zorah. Historie vinařství začala před pár lety, kdy Zorik, žijící v Itálii, navštívil svou rodnou zemi. Původně plánoval nákup vinic v Toskánsku, ale genius loci mění mnoho rozhodnutí. Vinice jsou tak staré, že si jejich vysázení nepamatuje ani Zorikův dědeček. O Phyloxeře samozřejmě nikdy neslyšely. Hlavní technolog Alberto Antonini pracoval jako hlavní technolog u Marchesi Antinori,  Frescobaldi nebo u Roberta Mondaviho...silný příběh a úchvatná vína... 

Středa 25. 11. 2020   18:00 hodin   Zborovská 32, Praha 5         Cena: 2. 200 Kč

Porovnáme vyzrálá červená vína dvou zemí Jižní Ameriky ve stáří kolem 20 let, převážně z odrůd Cabernet Sauvignon a Malbec. Můžete se těšit, že i v těchto zemích umí obě odrůdy krásně vyzrávat.
Počet účastníků je omezen na 12 osob. Bližší informace a rezervace vstupenek

Čtvrtek 10. 12. 2020  18:00 hodin   Zborovská 32, Praha 5          Cena: 700 Kč

Pevně věříme, že naše tradiční předvánoční volná degustace proběhne...protože to by nám bylo opravdu smutno, kdybychom se s Vámi nemohli setkat a popřát vše dobré... Opět pro Vás připravíme na 30 vzorků cenově dostupných vín a plno dobrůtek.

Úterý 15. 12. 2020   18:00 hodin   Zborovská 32, Praha 5              Cena: 900 Kč

Přijďte se námi  tak trochu netradičně pobavit! Letošní poslední degustaci, které jako vždy budou vévodit šumivá vína si tentokrát zpestříme. Považujete sabrage, tedy sekání sektu za něco co patří pouze do rukou profesionálů? Nechte se přesvědčit, že tomu tak není a že to dokážete i Vy! Každý z hostů má v ceně jednu lahev sektu vhodného k sabráži.  Kapacita míst je omezena na 12 osob.