Degustace vín Praha

V Praze organizujeme pravidelné degustace vín, které se konají v přátelské atmosféře ve Zborovské ulici 32, na Smíchově, kde máme dvě degustační místnosti s maximální kapacitou 12 osob na každou z nich. Tyto degustace vína vedou renomovaní odborníci, sommelieři a vinaři, kteří dlouhodobě spolupracují s naší společností a kteří Vás rozhodně nechtějí poučovat, ale pomoci Vám najít si to Vaše správné víno. Naše degustace nejsou jen pro znalce - srdečně vítáme všechny milovníky vína - začátečníky i opravdové odborníky, protože u nás je důležitá jen láska k vínu…Na přání klientů také organizujeme degustace vína přímo v jejich domovech, kancelářích nebo na zahradách. Především v posledních letech je tento druh degustací stále populárnější.
Seznam degustacíÚterý 21. 09. 2021   18:00 hodin   Zborovská 32, Praha 5                                                          VYPRODÁNO

Když se vás někdo zeptá, jestli poznáte burgundské víno od australského, asi většina z vás odpoví, že by to neměl být problém. Pojďme si to tedy zkusit ve slepé soutěžní degustaci dvojic vín. Čtyři Chardonnay a osm Pinot Noir, vždy jedno víno burgundské a jedno australské. Tři nejúspěšnější degustátory zveřejníme, nejlepšímu dáme odměnu a případné neúspěšné účastníky necháme utajené.

Úterý 12. 10. 2021   18:00 hodin   Zborovská 32, Praha 5                Cena: 800 Kč

Nejen v Evropě najdete výborná vína. V našem novosvětském sortimentu máme vína, která jsou vynikající nejen kvalitou, ale i v poměru cena / výkon. Představíme Vám novinky našich australských, argentinských i amerických vín. Ochutnáme například bílou verzi Kings of Prohibition, vynikající Pinot Noir 2017 z Oregonu, Shiraz z Yarra Valley, Tannat od Bodegas Vallisto nebo skvělé Malbecy od Bodegas Furlotti.


Víkend 15. 10. - 17. 10. Teplice v Čechách                                   Cena: 8.900 Kč

Jak jsme již zmiňovali, připravili jsme si pro Vás úplnou novinku - kombinaci gastronomie, vína a lázeňských procedur. Lázně Teplice prošly v minulých letech kompletní rekonstrukcí a momentálně patří mezi jeden z nejmodernějších lázeňských areálů v ČR. V průběhu víkendu Vás čeká páteční večeře se šumivými víny, sobotní návštěva dvou vinařství Pod Radobýlem a Porta Bohemica a večerní volná degustace šumivých vín s občerstvením. Volný prostor v pátek, v sobotu dopoledne a v neděli můžete využít k lázeňským procedurám. Rezervace zájezdu zde.

Úterý 19. 10. 2021   18:00 hodin   Zborovská 32, Praha 5          Cena: 2.000 Kč

Krásná vertikální degustace šesti Gevrey-Chambertin od Domaine Taupenot-Merme v ročnících 2016 - 2011 a šesti Gevrey-Chambertin 1-er Cru Les Corbeaux od Domaine Lucien Boillot v ročnících 2017-2012. Výjimečná příležitost k porovnání stejného vína z různých ročníků.

Úterý 9. 11. 2021   18:00hodin   Zborovská 32, Praha 5              Cena: 1.500Kč

Rádi bychom Vás pozvali na degustaci jednoho z nejlepší vinařů Itálie současnosti. Rodinné vinařství se dostalo do popředí zájmu znalců vín z Piemonte už za jeho tatínka Armanda Parussa. Tento vinař z Barola má unikátní přístup i skvělé polohy jako Mariondino nebo Bussia a rozhodně si zaslouží Vaší pozornost. Najdete ho v mnoha encyklopediích slavných autorů jako je například André Dominé, skvěle jeho vína hodnotí Robert Parker, Antonio Galloni, Tim Atkin i James Suckling. Přijďte porovnat dvojice Marcových vín v různých ročnících. 

Úterý 30. 11. 2021   18:00 hodin   Zborovská 32, Praha 5            Cena: 1.900 Kč

Představíme si čtyři 1-er Cru polohy z Chassagne-Montrachet - La Maltroie, Les Chaumées, Les Chenevottes a Les Champs Gain, vždy ve třech různých ročnících z Domaine Heitz-Lochardet a Domaine Jouard Francois & Fils.