Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 

 

 

 

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Peter Schandl
Cabernet, Qualitätswein 2011
Země:Rakousko
Oblast:Burgenland
Odrůda:Cabernet Sauvignon
Podloží:Spraše, aluviální, skalnaté, pískovcové, vápencové
Servírovat:   15 až 17 °C
K pití:Nyní, ale vydrží

Běžná cena: 768,00 Kč

Special Price 576,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 772
Popis vína
Silný, výrazný a odrůdově typický Cabernet v podámí Petera Schandla z Burgenlandu. Velmi dobře postavený, poměrně plný, expresivně ovocný (ostružiny, černý rybíz), s jemnou mineralitou a citelným vlivem sudu.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední (+)
Třísloviny:  Střední (+)
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Delší
Komplexita:  Větší
Popis vinařství

Peter Schandl

Middle schandl
Lokalita Rakousko, Burgenland, Rust
Rozloha vinic 16 ha
Roční produkce 60.000 lahví
Výnosnost neuvádí
Podloží Spraše, aluviální, skalnaté, pískovcové, vápencové
Odrůdy Furmint, Gelber Muskateller, Welschriesling, Pinot Blanc, Pinot Gris, Sauvignon, Chardonnay, Pinot Noir, Blaufränkisch, Merlot, Cabernet Sauvignon
Top víno Pinot Gris Ried Kreften, Pinot Noir Beerenauslese
Technolog Peter Schandl
   
Kontakt Haydngasse 3, 7071 Rust
Web www.schandlwein.com

S víny Petera Schandla jsme se seznámili na degustaci Vinařské Akademie WSET v Rustu, kdy nás jeden z maďarských spolužáků upozornil na jeho Furmint. Ochutnání celé řady představovaných vín a následná degustace u něj na vinařství mě jen ujistily v rozhodnutí začít s ním spolupracovat.

Rodinné vinařství Peter Schandl (od roku 1741) aktuálně vede Paul Schandl (Peterův syn), který získal spoustu praktických zkušeností na vinicích v Jižní Africe, Novém Zélandu a Kalifornii. Společně s novým pojetím pěstování a výrobě vína je ale také tradicionalistou, který znovuobnovil vinice se zde historicky úspěšnými odrůdami jako Furmint, Gelben Muskateller and Welschriesling, a také místní sladkou specialitou, kterou je Ruster Ausbruch.

Obrovská rozdílnost podloží na vinicích umožňuje Schandlům úspěšně pěstovat spoustu různých odrůd. Písky, spraše, skalnaté a kamenité podloží vyhovují např. Furmintu a Rieslingu, vápencové půdy zase Frankovce a burgundským odrůdám (Pinot noir, Pinot blanc, Pinot gris, Chardonnay).

V přímém sousedství jezera Neusiedl jsou naopak ideální podmínky (teplo, velký rozdíl mezi denními a nočními teplotami, vlhko) pro napadení hroznů ušlechtilou plísní Botrytis Cinerea, která je podmínkou pro místní vyhlášená sladká vína.

Filozofie Petera a Paula Schandlových tak lze shrnout do jedné věty: „Naše vína jsou zkapalněné vinice.“

Zpět