Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

  Návštěva z vinařství PRINZ SALM

 Degustační večeře 12. 8. 2021

REZERVACE ZDE


 

 

 

 

 

 

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Domaine La Pousse d´Or
Chambolle-Musigny AOC 2011
Země:Francie
Oblast:Burgundsko
Odrůda:Pinot Noir
Apelace:Chambolle-Musigny
Podloží:Vápencové
Servírovat:   16 až 18 °C
K pití:Nyní, ale zlepší se
2 052,00 Kč

Zbývá 7

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 691
Popis vína
Krásný Pinot Noir z vesnické apelace Chambolle-Musigny. Šťavnatý, sametový, ovocný a vyvážený.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední (+)
Třísloviny:  Střední (+)
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Delší
Komplexita:  Velká
Popis vinařství

Domaine La Pousse d´Or

Middle la pousse dor
Lokalita Francie, Burgundsko, Volnay
Rozloha vinic 17 ha (96 % červená, 4 % bílá)
Roční produkce 70.000 lahví
Výnosnost 30 až 32 hl/ha
Podloží Hlinito-vápenaté, vápenec
Odrůdy Pinot Noir, Chardonnay
Top víno Volnay "Clos de la Bousse d’Or" 1er Cru Monopole, Volnay "Clos des Soixante-Ouvrées" 1er Cru Monopole, Volnay "Clos l’Audignac" 1er Cru Monopole
Technolog Patrick Landanger
   
Kontakt 8 Rue de la Chapelle, 21190 Volnay
Web www.lapoussedor.fr

Na vinařství Domaine de la Pousse d'Or jsem narazil při své první návštěvě Grand Jours de Bourgogne. Úplně mě dostal společný styl a zároveň obrovský rozdíl projevu jeho čtyř Volnay 1er Cru, z nichž tři vlastní monopolně. Návštěva vinařství, degustace kompletního sortimentu (pro dva lidi), nádherné historické sklepy, osobní přístup, životní příběh Patricka Landangera (viz foto), a hlavně vynikající kvalita jeho vín mě přesvědčily, abych jej zařadil do našeho portfolia.

Přestože kořeny La Pousse d’Or sahají až do 11. století, bylo toto vinařství v podobě, v jaké ho známe, založeno až v roce 1954. V roce 1997 jej zakoupil jeho současný majitel, Patrick Landanger. Bývalý chirurg vynalezl kloubní patent, který mu přinesl obrovské prostředky, jež mu umožnily stát se tím, čím si přál, vinařem. Naplnil tím svou touhu, která jej vždy fascinovala: jak se z hroznů na jedné straně procesu stane božský nápoj na straně druhé.

Patrick se rychle učil od najatých lidí, vinohradníka a technologa. K původním pozemkům ve Volnay, Pommard, Puligny a Santenay postupně přikupoval pozemky v dalších částech Burgundska: Morey-Saint-Denis, Chambolle-Musigny a Corton, z nichž vyrábí kvalitní harmonická vína s citelným odrazem terroir. Zásadně nepoužívá chemické prostředky, pracuje přirozenou cestou jak na vinicích, tak ve sklepě, využívá zelenou sklizeň, striktní selekci hroznů, vína nečiří, ani nefiltruje a nechává je zrát 18 měsíců ve francouzských baricích (ze 30 % nových).

Z jeho vín určitě ochutnejte jeho Volnay 1er Cru z poloh "Clos de la Bousse d’Or" Monopole, Volnay "Clos des 60 Ouvrées" Monopole, "Clos l’Audignac" Monopole a „En Caillerets“. Velmi zajímavé je jeho Pommard "Les Jarollieres" 1er Cru a dvě vynikající Grand Cru v Corton: „Clos du Roi“ a „Bressandes“.

Stáhnout PDF
Zpět