Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Na stránkách alifea.cz, platí zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Jean Dumangin
Champagne AOC Brut Resérve Blanc de blancs NV
Země:Francie
Oblast:Champagne
Odrůda:Chardonnay
Podloží:Křídové, hlinito-písčité
Servírovat:   9 až 12 °C
K pití:Nyní, ale zlepší se
833,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 534
Popis vína
100% Chardonnay s 50% podílem rezervního vína. Pochází z vinic s průměrným stařím 20 let, na kvasinkách leželo 36 měsíců. Má světlejší slámovou barvu se zelenými odlesky a mladé, živé perlení. Vůni dominují citrusy a hrušky s náznakem meruněk a příjemná mineralita. V chuti je šťavnaté a vyvážené, má velmi dobrou strukturu, plnější tělo, syrově elegantní krémový projev a delší dochuť. Skvěle vyzrává.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Vysoká
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Dlouhá
Komplexita:  Větší
Popis vinařství

Jean Dumangin

Middle jean dumangin
Lokalita Francie, Champagne, Chigny-Les-Roses
Rozloha vinic 9 ha (56 % bílá, 44 % červená)
Roční produkce 70.000 lahví
Výnosnost 65 hl/ha
Podloží Křída
Odrůdy Chardonnay, Pinot Noir, Meunier
Top víno Brut Millésime, Grande Réserve Blanc de Blancs
Technolog Laurent Dumangin
   
Kontakt 21 rue Sainte Agathe, 51500 Chigny-Les-Roses
Web www.champagne-jean-dumangin.fr

Historie vinařské rodiny Dumangin je údajně dlouhá již 11 generací a její počátky spadají do 17. století. První lahve pod vlastní značkou vyrobili v roce 1895. Než se však stačili pořádně stabilizovat, přišla epidemie fyloxery. Po ní vinařství pozvedl k původní slávě Hippolyte Dumangin a později jeho syn Achille, další stopku ale vystavila světová válka a ekonomická krize ve 30. letech.

V roce 1963 se vinařství ujali tři Achillovi vnukové: Jean, Guy a Jacky. Podařilo se jim vinařství ekonomicky stabilizovat a pravidelně vyprodávali celou roční produkci. Belgičané a hlavně Italové byli jejich víny nadšeni. V roce 1978 se bratři rozhodli pracovat každý pod svým jménem a jejich cesty se rozešly.

Vinařství Jean Dumangin aktuálně vedou jeho synové Lauernt a François, oba vystudovaní enologové. Laurent má na starosti vinifikaci, François práce na vinici. Jejich otec Jean je sice už v penzi, ale stále vypomáhá v oblasti managementu.

Vinařství hospodaří na 9 ha vinic, z nichž je 6 ha v kategorii 1er Cru. Rozličné vinice dávají možnost vytvářet cuvée, která nejlépe vyjadřují představy vinaře o vysněném stylu. Laurent navíc nechává svá vína ležet delší čas, což jim přináší optimální vyzrálost. Spojením tradičních postupů a moderních zařízení vyrábějí Dumanginové vína, která potěší již od uvedení na trh. Pokud je ale necháte vyzrát pár let ve sklepě, bohatě se vám odmění každým douškem.

Stáhnout PDF
Zpět