Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 

 Galadegustace 2020

je zrušena

Pouze pro osoby nad 18 let

Jean Dumangin
Champagne AOC Extra Brut Blanc de Blancs NV
Země:Francie
Oblast:Champagne
Odrůda:Chardonnay
Alkohol:12 %
Podloží:Křídové, hlinito-písčité
Servírovat:   8 až 10°C
K pití:Nyní, ale zlepší se
879,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 533
Popis vína
Opravdu suché, skvělé udělané Blanc de Blancs (bílé z bílých, tedy pouze z hroznů Chardonnay). Elegantní, přímé a perfektně osvěžující Champagne. Doporučujeme ochutnat.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Vysoká
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Dlouhá
Komplexita:  Větší
Popis vinařství

Jean Dumangin

Middle prague 2019  05
Lokalita Francie, Champagne, Chigny-Les-Roses
Rozloha vinic 9 ha (56 % bílá, 44 % červená)
Roční produkce 70.000 lahví
Výnosnost 65 hl/ha
Podloží Křída
Odrůdy Chardonnay, Pinot Noir, Meunier
Top víno Brut Millésime, Grande Réserve Blanc de Blancs
Technolog Laurent Dumangin
   
Kontakt 21 rue Sainte Agathe, 51500 Chigny-Les-Roses
Web www.champagne-jean-dumangin.fr

Historie vinařské rodiny Dumangin je údajně dlouhá již 11 generací a její počátky spadají do 17. století. První lahve pod vlastní značkou vyrobili v roce 1895. Než se však stačili pořádně stabilizovat, přišla epidemie fyloxery. Po ní vinařství pozvedl k původní slávě Hippolyte Dumangin a později jeho syn Achille, další stopku ale vystavila světová válka a ekonomická krize ve 30. letech.

V roce 1963 se vinařství ujali tři Achillovi vnukové: Jean, Guy a Jacky. Podařilo se jim vinařství ekonomicky stabilizovat a pravidelně vyprodávali celou roční produkci. Belgičané a hlavně Italové byli jejich víny nadšeni. V roce 1978 se bratři rozhodli pracovat každý pod svým jménem a jejich cesty se rozešly.

Vinařství Jean Dumangin aktuálně vedou jeho synové Lauernt a François, oba vystudovaní enologové. Laurent má na starosti vinifikaci, François práce na vinici. Jejich otec Jean je sice už v penzi, ale stále vypomáhá v oblasti managementu.

Vinařství hospodaří na 9 ha vinic, z nichž je 6 ha v kategorii 1er Cru. Rozličné vinice dávají možnost vytvářet cuvée, která nejlépe vyjadřují představy vinaře o vysněném stylu. Laurent navíc nechává svá vína ležet delší čas, což jim přináší optimální vyzrálost. Spojením tradičních postupů a moderních zařízení vyrábějí Dumanginové vína, která potěší již od uvedení na trh. Pokud je ale necháte vyzrát pár let ve sklepě, bohatě se vám odmění každým douškem.

Stáhnout PDF
Zpět