Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Na stránkách alifea.cz, platí zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Jean Dumangin
Champagne 1er Cru Brut Rosé NV
Země:Francie
Oblast:Champagne
Odrůda:Chardonnay, Pinot Noir, Meunier
Podloží:Křídové, hlinito-písčité
Servírovat:   9 až 12 °C
K pití:Nyní, ale vydrží
879,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 530
Popis vína
Cuvée z 37% Pinot Noir (14% ze starých vinic), 26% Meunier a 37% Chardonnay s 52% podílem rezervních vín. Pochází z vinic s průměrným stařím 30 let, na kvasinkách strávilo 36 měsíců. Má světle lososovou barvu a jemné živé perlení. Vůni dominují jahody, třešně a příjemná mineralita. V chuti je šťavnaté a vyvážené, velmi dobře strukturované, má střední tělo a delší dochuť. Ocenění: Zlatá medaile Concours Mondial du Rosé 2015.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední (+)
Tělo:  Střední
Délka chuti:  Delší
Komplexita:  Větší
Popis vinařství

Jean Dumangin

Middle jean dumangin
Lokalita Francie, Champagne, Chigny-Les-Roses
Rozloha vinic 9 ha (56 % bílá, 44 % červená)
Roční produkce 70.000 lahví
Výnosnost 65 hl/ha
Podloží Křída
Odrůdy Chardonnay, Pinot Noir, Meunier
Top víno Brut Millésime, Grande Réserve Blanc de Blancs
Technolog Laurent Dumangin
   
Kontakt 21 rue Sainte Agathe, 51500 Chigny-Les-Roses
Web www.champagne-jean-dumangin.fr

Historie vinařské rodiny Dumangin je údajně dlouhá již 11 generací a její počátky spadají do 17. století. První lahve pod vlastní značkou vyrobili v roce 1895. Než se však stačili pořádně stabilizovat, přišla epidemie fyloxery. Po ní vinařství pozvedl k původní slávě Hippolyte Dumangin a později jeho syn Achille, další stopku ale vystavila světová válka a ekonomická krize ve 30. letech.

V roce 1963 se vinařství ujali tři Achillovi vnukové: Jean, Guy a Jacky. Podařilo se jim vinařství ekonomicky stabilizovat a pravidelně vyprodávali celou roční produkci. Belgičané a hlavně Italové byli jejich víny nadšeni. V roce 1978 se bratři rozhodli pracovat každý pod svým jménem a jejich cesty se rozešly.

Vinařství Jean Dumangin aktuálně vedou jeho synové Lauernt a François, oba vystudovaní enologové. Laurent má na starosti vinifikaci, François práce na vinici. Jejich otec Jean je sice už v penzi, ale stále vypomáhá v oblasti managementu.

Vinařství hospodaří na 9 ha vinic, z nichž je 6 ha v kategorii 1er Cru. Rozličné vinice dávají možnost vytvářet cuvée, která nejlépe vyjadřují představy vinaře o vysněném stylu. Laurent navíc nechává svá vína ležet delší čas, což jim přináší optimální vyzrálost. Spojením tradičních postupů a moderních zařízení vyrábějí Dumanginové vína, která potěší již od uvedení na trh. Pokud je ale necháte vyzrát pár let ve sklepě, bohatě se vám odmění každým douškem.

Stáhnout PDF
Zpět