Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.


KATALOG VÁNOČNÍCH VÍN

PRO ROK 2021


Pouze pro osoby nad 18 let

Vinařství Pod Radobýlem
MOPR, české zemské víno 2020
Země:ČR
Oblast:České Středohoří
Odrůda:Muškát moravský
Alkohol:11,5 %
Podloží:Hlinito - jílovité
Servírovat:   8 až 10 °C
K pití:Nyní
235,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 4394
Popis vína
Víno vyrobené z populární odrůdy pěstované v severních Čechách. Barva lipového květu. Jemné muškátové aroma. V chuti suché, svěží a příjemně ovocné s projevem citrusů a žluté ryngle.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední
Tělo:  Střední
Délka chuti:  Střední
Komplexita:  Větší
Popis vinařství

Vinařství Pod Radobýlem

Middle lucie foto 2 po uprave  002
Lokalita svahy vrchu Radobýl v malebném Českém Středohoří
Rozloha vinic 12 ha, v tuto chvíli plodí naplno jen 5ha
Roční produkce 15.000 lahví
Výnosnost 800kg / ha
Podloží půda hlinitá, hlinito-jílová; podloží opuka, čedič
Odrůdy MOPR, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Tramín červený, Muškát žlutý, Müller Thurgau, Fratava, Rulandské modré.
Top víno Rulandské Modré
Technolog Antonín Grabovský
   
Kontakt Adresa vinařství: Žalhostice č.p. 81, 41101 Žalhostice
Web www.vinarstvipodradobylem.cz

VINAŘSTVÍ POD RADOBÝLEM

 Vinařství pod Radobýlem vzniklo v roce 2012 z lásky k vínu a se záměrem stát se inovativním vinařstvím. Hlavní hybatelkou projektu je majitelka vinařství Lucie Popovič (na snímku) Záliba ve vínu přerostla z celoživotního koníčku až do podoby ambiciózního projektu vinařství. Nacházíme se ve vinařské oblasti Čechy, v litoměřické podoblasti. Naše vinohrady se rozprostírají na svazích dominantního vrchu Radobýl v Českém Středohoří a také v přilehlých obcích Žalhostice, Michalovice a Velké Žernoseky. Vinice zde mají ideální podmínky, jejichž výsledkem je mimořádně kvalitní réva. Jedinečné složení půdy, vhodné podloží (čedič, opuka), jižní a jihozápadní expozice svahů s dostatkem slunečního svitu,  ideální nadmořská výška a blízkost řeky Labe svědčí pěstování révy. Výsadba nových vinohradů se nám podařila v letech 2014 a 2016. Hospodaříme na 12 ha. 

 V roce 1359 daroval Karel IV. Radobýl litoměřickému lidu, aby na jeho stráních začali s pěstováním révy vinné, což se uskutečnilo a révě se zde dařilo po mnohá staletí. Posledních několik desítek let patřil Radobýl náletovým dřevinám, jimiž kopec zarostl poté, co místní vinohrady napadl révokaz a vinohrady byly zlikvidovány. Naší nové výsadbě předcházela velmi náročná příprava půdy, nové vinohrady jsme situovali na místa, kde se v minulosti vinné révě dařilo.  

Vyrábíme kvalitní suchá vína s regionálním charakterem, jehož typickým projevem je šťavnatá kyselinka a mineralita. Nad rámec tichých vín zahrnuje vinné portfolio i sekt kvašený tradiční metodou v láhvi, fortifikované víno či vinný destilát ve stylu italské grappy. K ošetřování révy ve vinicích dochází v souladu s integrovanou produkcí, přičemž je používána nejmodernější vinařská technika v kombinaci s pečlivou ruční prací. Na konci roku 2016 byla dokončena výstavba nového vinařského domu, který je nad rámec nejmodernější dostupné vinařské technologie i architektonickým skvostem, který je citlivě vsazen pod kopec Radobýl a obklopen vinohradem a moderní kapličkou se zvoničkou.

Kvalita vína je doplněna elegantním tvarem láhve a moderní etiketou. Vína zrající v nerezových tancích uzavíráme unikátním skleněným uzávěrem Vinolok, který je barevně sladěn s barvou vína. Vína, k jejichž zrání byly využity dubové sudy, jsou uzavřena kvalitním korkem. První vinobraní proběhlo v roce 2016.  

Naším cílem je povznést úroveň regionu. Jsme milovníky vína, a proto pro něj chceme udělat to nejlepší, co v Čechách lze. Zažijte s námi české víno v celé své kráse a poznejte tajemství jeho chuti.

 

Stáhnout PDF
Zpět