Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.


KATALOG VÁNOČNÍCH VÍN

PRO ROK 2021


Pouze pro osoby nad 18 let

Vinařství Pod Radobýlem
Pinot Noir Rosé 2020
Země:ČR
Oblast:České Středohoří
Odrůda:Pinot Noir
Alkohol:12 %
224,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 4393
Popis vína
Barva lososová. Příjemné ovocné aroma s výrazem třešní. V chuti suché, svěží a šťavnaté víno se středně dlouhou dochutí.
Popis vinařství

Vinařství Pod Radobýlem

Middle lucie foto 2 po uprave  002
Lokalita svahy vrchu Radobýl v malebném Českém Středohoří
Rozloha vinic 12 ha, v tuto chvíli plodí naplno jen 5ha
Roční produkce 15.000 lahví
Výnosnost 800kg / ha
Podloží půda hlinitá, hlinito-jílová; podloží opuka, čedič
Odrůdy MOPR, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Tramín červený, Muškát žlutý, Müller Thurgau, Fratava, Rulandské modré.
Top víno Rulandské Modré
Technolog Antonín Grabovský
   
Kontakt Adresa vinařství: Žalhostice č.p. 81, 41101 Žalhostice
Web www.vinarstvipodradobylem.cz

VINAŘSTVÍ POD RADOBÝLEM

 Vinařství pod Radobýlem vzniklo v roce 2012 z lásky k vínu a se záměrem stát se inovativním vinařstvím. Hlavní hybatelkou projektu je majitelka vinařství Lucie Popovič (na snímku) Záliba ve vínu přerostla z celoživotního koníčku až do podoby ambiciózního projektu vinařství. Nacházíme se ve vinařské oblasti Čechy, v litoměřické podoblasti. Naše vinohrady se rozprostírají na svazích dominantního vrchu Radobýl v Českém Středohoří a také v přilehlých obcích Žalhostice, Michalovice a Velké Žernoseky. Vinice zde mají ideální podmínky, jejichž výsledkem je mimořádně kvalitní réva. Jedinečné složení půdy, vhodné podloží (čedič, opuka), jižní a jihozápadní expozice svahů s dostatkem slunečního svitu,  ideální nadmořská výška a blízkost řeky Labe svědčí pěstování révy. Výsadba nových vinohradů se nám podařila v letech 2014 a 2016. Hospodaříme na 12 ha. 

 V roce 1359 daroval Karel IV. Radobýl litoměřickému lidu, aby na jeho stráních začali s pěstováním révy vinné, což se uskutečnilo a révě se zde dařilo po mnohá staletí. Posledních několik desítek let patřil Radobýl náletovým dřevinám, jimiž kopec zarostl poté, co místní vinohrady napadl révokaz a vinohrady byly zlikvidovány. Naší nové výsadbě předcházela velmi náročná příprava půdy, nové vinohrady jsme situovali na místa, kde se v minulosti vinné révě dařilo.  

Vyrábíme kvalitní suchá vína s regionálním charakterem, jehož typickým projevem je šťavnatá kyselinka a mineralita. Nad rámec tichých vín zahrnuje vinné portfolio i sekt kvašený tradiční metodou v láhvi, fortifikované víno či vinný destilát ve stylu italské grappy. K ošetřování révy ve vinicích dochází v souladu s integrovanou produkcí, přičemž je používána nejmodernější vinařská technika v kombinaci s pečlivou ruční prací. Na konci roku 2016 byla dokončena výstavba nového vinařského domu, který je nad rámec nejmodernější dostupné vinařské technologie i architektonickým skvostem, který je citlivě vsazen pod kopec Radobýl a obklopen vinohradem a moderní kapličkou se zvoničkou.

Kvalita vína je doplněna elegantním tvarem láhve a moderní etiketou. Vína zrající v nerezových tancích uzavíráme unikátním skleněným uzávěrem Vinolok, který je barevně sladěn s barvou vína. Vína, k jejichž zrání byly využity dubové sudy, jsou uzavřena kvalitním korkem. První vinobraní proběhlo v roce 2016.  

Naším cílem je povznést úroveň regionu. Jsme milovníky vína, a proto pro něj chceme udělat to nejlepší, co v Čechách lze. Zažijte s námi české víno v celé své kráse a poznejte tajemství jeho chuti.

 

Stáhnout PDF
Zpět