Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

  Návštěva z vinařství PRINZ SALM

 Degustační večeře 12. 8. 2021

REZERVACE ZDE


 

 

 

 

 

 

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Domaine Anne Gros
Bourgogne Hautes Cotes de Nuits AOC Rouge 2018
Země:Francie
Oblast:Burgundsko
Odrůda:Pinot Noir
Alkohol:13%
Podloží:Jílovito-vápenaté
Servírovat:   16 až 18 °C
K pití:Nyní, ale vydrží
900,00 Kč

Zbývá 5

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 4183
Popis vína
Vína od Anne Gros se vyznačují jemností, elegancí a citem pro terroir. V ročníku 2018 příjemně šťavnatý pinot, který si zaslouží pár let vyzrávat.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední (+)
Tělo: 
Délka chuti: 
Komplexita: 
Popis vinařství

Domaine Anne Gros

Middle anne gros
Lokalita Francie, Burgundsko, Vosne-Romanée
Rozloha vinic 6,5 ha (84 % červená, 16 % bílá)
Roční produkce max. 30.000 lahví
Výnosnost 30 hl/ha
Podloží Hlinito-vápenaté, vápenec
Odrůdy Pinot Noir, Chardonnay
Top víno Richebourg GC, Echezeaux „Les Loachausses“ GC, Clos de Vougeot „Le Grand Maupertuis“ GC, Vosne Romanée „Les Barreaux“
Technolog Anne Gros
   
Kontakt 11 rue des Communes, 21700 Vosne-Romanée
Web www.anne-gros.com

Anne, dcera Francoise Grose, přerušila v roce 1984 studia humanitních věd a odešla pomoci otci s vinařstvím. Začala studovat enologii v Beaune a Dijonu, prošla praxí na vinařství Rosemount v Austráliia, a na vinařství pracovala pod vedením svého otce. Od roku 1995 nese vinařství její jméno. Anne zavedla ve vinařství spoustu změn jak na vinicích, včetně organického hospodaření, tak i ve vinifikačním procesu.

 

Dnes je Anne, společně s Lalou Bize Leroy, nejrespektovanější vinařkou v Burgundsku. Její znalosti, praxe, oddanost prostředí a obrovský cit pro detail jí přinesly úspěchy v podobě vynikajících, hodně žádaných burgundských vín.

 

Anne má rovněž štěstí na vinice. Vlastní nejen Grand Cru polohy jako Richebourg, Echezaux, či devadesátileté vinice v Clos de Vougeot (hned dvedle Echezaux), ale také další polohy s 50 až 60letými keři, které jsou navíc situované hned vedle Grand Cru poloh, např. Vosne Romanée „Les Barreaux“ vedle Richebourg nebo Chambolle-Musigny vedle Musigny Grand Cru.

 

Anne říká, že víno vzniká na vinici a nejdůležitější je podle ní kultivace a spojení člověka s přírodou. Používá pouze perfektně vyzrálé odstopkované hrozny, které neprocházejí studenou macerací a rovnou vstupují do kvasného procesu. Následně zrají na francouzských barikových sudech, které jsou podle kvality moštu částečně nové (např. u Grand Cru vín až z 80 %).

 

Její vína jsou extrémně bohatá a hluboká, precizní, elegantní a doslova podmanivá, s pevnými taniny, přesnou strukturou a dlouhým dozníváním na patře. Jsou spíše klasického střihu a vyznačují se dlouhým archivačním potenciálem.

 

Stáhnout PDF
Zpět