Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.


ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2022

VÁM PŘEJE TÝM

ALIFEA 


Pouze pro osoby nad 18 let

Cupano
Sant’ Antimo Ombrone Rosso DOC 2016
Země:Itálie
Oblast:Toskánsko
Odrůda:Cabernet Sauvignon, Merlot
Alkohol:14%
Podloží:Písčito-hlinité s valouny
Servírovat:   15 až 18 °C
K pití:Nyní, ale zlepší se
1 476,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 4047
Popis vína
Hluboká rubínová barva a svůdná vůně divokých višní a černého rybízu s jemnými podtóny papriky a bylinek a citelným vlivem dubového sudu.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední (+)
Třísloviny:  Střední (+)
Tělo:  Plné
Délka chuti:  Dlouhá
Komplexita:  Výrazná
Popis vinařství

Cupano

Middle cup12
Lokalita Itálie, Toskánsko, Montalcino
Rozloha vinic 6 ha (100 % červená)
Roční produkce 20.000 lahví
Výnosnost 35 až 45 hl/ha
Podloží Písčité jíly s většími kameny
Odrůdy Sangiovese, Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc
Top víno Brunello di Montalcino
Technolog Lionel Cousin
   
Kontakt Camigliano, Centine 31, 53024 Montalcino
Web www.cupano.it

Vinařství Cupano je dokonalou ukázkou stylu naší práce. Při poctivé degustaci všech nabízených Brunello jsme na něj narazili na mezinárodním festivalu vín v italském Meranu v roce 2009 v době, kdy toto vinařství ještě prakticky nikdo neznal. Ihned nás dostalo kvalitou a projevem svých vín a stali jsme se jejich prvním dovozcem do ČR. 
Cupano je mladé vinařství. Vinice osázeli v roce 1997 3 ha (2 ha Sangiovese, 0,6 ha Cabernet Sauvignon a 0,4 ha Merlotu) vinic a jako své první víno vyrobili ročník 2000. Kvalitou své produkce si však již stihlo získat obrovskou prestiž. V roce 2013 při slepém hodnocení nejlepších italských vín se umístila tři Brunella z Cupano v různých ročnících mezi prvními sedmi vybranými víny. Veškerá produkce je BIO, oceněno certifikátem ICEA. Dále v roce 2013 vysadily další 3 ha vinic a přibila odrůda Cabernet Franc. 
Vinařství se rozkládá na kamenitém kopci nad řekou Ombrone, obklopeno nádhernou přírodou a sálá harmonii. Vinice s výrazným minerálním podílem a skvělou drenáží jsou ideální pro vznik velkých vín. Filozofií se hlásí k následníkům Henriho Jayera, jednoho z největších burgundských odborníků na víno a zastánce přírodního biodynamického přístupu k vinaření. Následují jeho příkladu: menší rozloha vinic, kvalitní víno vzniká ve vinohradu, žádné chemické prostředky, limitovaný výnos, přísná selekce hroznů, pouze přírodní kvasinky z vinice, malolaktická fermentace probíhá v nových francouzských sudech barrique (228 l).

Pozemky pro vinice i celý viniční systém vybral a zavedl Carlo Ferrini, biodynamický způsob vinaření předal François Bouchet a konzultanta technologie a kvality dělá Giulio Gambelli.

 

Stáhnout PDF
Zpět