Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.


KATALOG VÁNOČNÍCH VÍN

PRO ROK 2021


Pouze pro osoby nad 18 let

The Four Graces
Pinot Noir 2017
Země:USA
Oblast:Oregon
Odrůda:Pinot Noir
Apelace:Willamette
Alkohol:13,9%
Servírovat:   15 až 17 °C
K pití:Nyní, ale vydrží
792,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 3888
Popis vína
Příjemná vůně černých třešní, červeného rybízu a náznak zemitosti a tmavé čokolády. Jasně červené ovocné příchutě třešní a rybízu přitom svěží a strukturované. Velmi harmonické víno, typické pro svou odrůdu a původ.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední
Třísloviny:  Střední
Tělo:  Střední
Délka chuti:  Střední
Komplexita:  Střední
Popis vinařství

The Four Graces

Middle four graces
Lokalita USA, Oregon, Willamette Valley
Rozloha vinic 38 ha
Podloží Vulkanické s vyšším obsahem železa, čedič
Odrůdy Pinot Noir, Chardonnay, Pinot Blanc
Top víno Pinot Noir "North Block" (Yamhill-Carlton), Pinot Noir "South Block" (Yamhill-Carlton), Foley Family Estate Pinot Noir (Dundee Hills), "Doe Ridge" Pinot Noir (Yamhill-Carlton)
Technolog Mark Myers
   
Kontakt 9605 NE Fox Farm Rd, Dundee, OR 97115
Web www.thefourgraces.com

Vinařství Four Graces bylo založeno v roce 2003 rodinou Black a pojmenováno na počest jejich čtyř dcer. Brzy se díky své kvalitě stalo známým a vyhledávaným. V roce 2014 jej jako své první pozemky v Oregonu zakoupil Bill Foley z Foley Family Wines Inc.

Velkou zajímavostí je, že vinařství se rozhodlo podstoupit experiment v podobě přímého srovnání dvou podobných vinařských přístupů (organického a biodynamického) na dvou pozemcích, jež vedly k vytvoření dvou významných vín. (The North Blocks Pinot Noir a The South Block Pinot Noir).

Na kvalitě a projevu vín má hlavní podíl enolog Marc Myers (viz foto), který se díky svým rodičům, kteří ve víně nalezli vášeň, stal vinařem velmi brzy. V roce 2008 dokončil obor Pěstování vína a Enologie na Univerzitě v Davisu. Mark je milovníkem odrůdy Pinot Noir, která je pro Four Graces hlavní. Jeho představu o této odrůdě a vliv oregonského terroir teď můžete ochutnat i vy.

 

Stáhnout PDF
Zpět