Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 NOVÉ DEGUSTACE

PODZIM 2021

JSOU TADY!

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Clyde Park
"F" Block College Pinot Noir 2016
Země:Austrálie
Oblast:Clyde Park Vineyard
Odrůda:Pinot Noir
Podloží:Vulkanické, jílovito - hlinité
K pití:Nyní, ale vydrží
1 444,00 Kč

Zbývá 8

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 3866
Popis vína
Tato vinice byla vysazená v roce 1989, má pouze 0,7 ha. Intenzivní víno s tóny ostružin, peckovin a koření s elegantními taniny a skvělou strukturou. Víno zrálo 9 měsíců na dubových sudech( 25% nových). Mimořádný Pinot Noir z nového světa...
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední
Třísloviny:  Střední
Tělo:  Střední
Délka chuti:  Dlouhá
Komplexita:  Výrazná
Popis vinařství

Clyde Park

Middle profilovka clyde park
Lokalita Austrálie
Rozloha vinic 35ha
Podloží jíl, pískovec s čedičem nad vápencové podloží
Odrůdy Pinot Noir, Chardonnay, Shiraz, Sauvignon Blanc, Pinot Gris, Sangiovese
Top víno SINGLE BLOCK D PINOT NOIR
   
Kontakt +61 3 5281 7274, 2490 Midland Highway, Bannockburn, Victoria 3331
Web https://www.clydepark.com.au/

Vinařství bylo založeno v roce 1979 a původně byly ve vinicích jen vysazeny odrůdy Chardonnay a Pinot Noir. Další výsadba od té doby zvýšila vinici na 35 hektarů, rozšířila původní Pinot Noir a Chardonnay a přidala Shiraz, Sauvignon Blanc a Pinot Gris. V různých polohách mají 7 klonů Pinot Noir zakoupených ve Švýcarsku, Kaliforniii, Francii i Austrálii. Dále  6 klonů Chardonnay, 2 klony Shirazu a 2 klony Sauvignonu Blanc a jediný klon Pinot Gris. Což nám dává skvělou diverzitu.

Půda je různorodá od jílu k pískovci s čedičem přes vápenaté podloží. Výsadba na našem severovýchodním svahu poskytuje vynikající expozici slunečního záření, zatímco rovina u řeky ochranu proti teplu a větru. Polohy se nachází na malebných kopcích obklopujících řeku Moorabool, 30 km severně od Geelong, nedaleko Melbourne. Výnosy jsou nízké a zakládáme si na čistotě, komplexitě a jemnosti našich vín. Postupem času jsme formovali naší filozofii k ekologické udržitelnosti, rovnováze v přírodě bez používání chemie ve vinici. Prostě děláme organické víno. Vyrábíme si vlastní kompost, recyklujeme veškeré odpady a následně je používáme. Plevel minimalizuje chov našich ovcí, zmenšili jsme mechanizaci na naprosté minimum a tím i spotřebu nafty. Dokonce i použitý olej z kuchyně naší restaurace recyklujeme na naftu. Dokonce máme 100 solárních panelů na střeše a ty nám dodávají energii pro každodenní provoz vinařství i restaurace. Pro naší restauraci si máme produkci vlastní zeleniny i ovoce. Dále pak chov slepic. 

 

Stáhnout PDF
Zpět