Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 SKVĚLÝ ÚSPĚCH SAUVIGNONŮ Z NOVÉHO ZÉLANDU

VAVASOUR

a

DASHWOOD

 

 

 

 

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Clyde Park
Estate Chardonnay 2017
Země:Austrálie
Oblast:Clyde Park Vineyard
Odrůda:Chardonnay
Servírovat:   10 až 12 °C
K pití:Nyní, ale vydrží
789,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 3860
Popis vína
Hrozny pocházejí z révy osázené v letech 1978 až 1996 a ze třech odlišných klonů. Je fermentováno v dubových sudech a ponecháno 6 měsíců na kalech. Intenzivní citrusová vůně doplněná zeleným jablkem. Svěží chuť s lehkým vlivem dubového sudu. Lahodné, harmonické, novosvětské Chardonnay, kterému není co vytknout.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Delší
Komplexita:  Velká
Popis vinařství

Clyde Park

Middle profilovka clyde park
Lokalita Austrálie
Rozloha vinic 35ha
Podloží jíl, pískovec s čedičem nad vápencové podloží
Odrůdy Pinot Noir, Chardonnay, Shiraz, Sauvignon Blanc, Pinot Gris, Sangiovese
Top víno SINGLE BLOCK D PINOT NOIR
   
Kontakt +61 3 5281 7274, 2490 Midland Highway, Bannockburn, Victoria 3331
Web https://www.clydepark.com.au/

Vinařství bylo založeno v roce 1979 a původně byly ve vinicích jen vysazeny odrůdy Chardonnay a Pinot Noir. Další výsadba od té doby zvýšila vinici na 35 hektarů, rozšířila původní Pinot Noir a Chardonnay a přidala Shiraz, Sauvignon Blanc a Pinot Gris. V různých polohách mají 7 klonů Pinot Noir zakoupených ve Švýcarsku, Kaliforniii, Francii i Austrálii. Dále  6 klonů Chardonnay, 2 klony Shirazu a 2 klony Sauvignonu Blanc a jediný klon Pinot Gris. Což nám dává skvělou diverzitu.

Půda je různorodá od jílu k pískovci s čedičem přes vápenaté podloží. Výsadba na našem severovýchodním svahu poskytuje vynikající expozici slunečního záření, zatímco rovina u řeky ochranu proti teplu a větru. Polohy se nachází na malebných kopcích obklopujících řeku Moorabool, 30 km severně od Geelong, nedaleko Melbourne. Výnosy jsou nízké a zakládáme si na čistotě, komplexitě a jemnosti našich vín. Postupem času jsme formovali naší filozofii k ekologické udržitelnosti, rovnováze v přírodě bez používání chemie ve vinici. Prostě děláme organické víno. Vyrábíme si vlastní kompost, recyklujeme veškeré odpady a následně je používáme. Plevel minimalizuje chov našich ovcí, zmenšili jsme mechanizaci na naprosté minimum a tím i spotřebu nafty. Dokonce i použitý olej z kuchyně naší restaurace recyklujeme na naftu. Dokonce máme 100 solárních panelů na střeše a ty nám dodávají energii pro každodenní provoz vinařství i restaurace. Pro naší restauraci si máme produkci vlastní zeleniny i ovoce. Dále pak chov slepic. 

 

Stáhnout PDF
Zpět