Z učitele vinařem bez vinařského vzdělání
Mít „víru a jít za svým snem“ je mnohokrát omýlané klišé, ale v tomto případě velká pravda. A ten sen a vytrvalost i víra Lindseyho McCalla vedla k vytvoření jednoho z nejlepších vinařství v Austrálii. Začalo to víno z odrůdy Shiraz ročníku 1980, které ochutnal v Seville, který si objednal v restauraci jednou večer v roce 1983. Až do té chvíle si neuvědomil, že Victoria může vyrobit víno takového kalibru.
První velmi malá sklizeň byla v roce 1987 a tehdy ještě netušil, zda se mu podaří opravdu vytvořit víno které si vysnil. Patří mezi první pionýry ve výsadbě vinic na poloostrově Peninsula a ve státě Victoria jako takovém. Tento první ročník byl jen pro potěšení přátel a rodiny, první, který byl skutečně uveden oficiálně na trh. Bylo to zatím pouhých 2400 lahví. Až do roku 1996 se věnoval kariéře pedagoga a vinaření bylo jen po práci a o víkendech. První zlatou medaili získal na Yarra Valley Wine Show za Shiraz ročník 1990. V roce 2007 se dočkal skvělého ocenění za svou práci. Jeho Paringa Estate bylo slavným australským kritikem Jamesem Hollidayem vyhlášeno jako vinařství roku.
Lindsay se úspěšným vinařem stal bez toho, že by byl z vinařské rodiny a vinaření nikdy nestudoval. V současnosti vytváří víno s Jamiem McCallem, který vystudoval vinařství a enologie na University of Adelaide.
Poté přicházelo mnoho dalších a dalších ocenění od různých věhlasných kritiků a otevření vlastní restaurace, která se také dočkala ocenění nejlepší restaurace v Austrálii.
Stáhnout PDF