Kontrola 18+

Pouze pro osoby nad 18 let

Füleky
Tokaji Furmint 2018
Země:Maďarsko
Oblast:Tokaji
Odrůda:Furmint
Alkohol:13,5 %
330,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 3751
Popis vína
Nový ročník trochu netradičního vína ze sopečných půd s velmi nízkými výnosy. Vyznačuje se výraznou zlatožlutou barvou, tóny kandovaneho ovoce, mučenky a koření, ovšem s pikantní kyselinou. Doporučujeme ochutnat spolu s asijskými pokrmy nebo grilovanými rybami.
Popis vinařství

Füleky

Middle fuleky
Lokalita Maďarsko, Tokaj
Rozloha vinic 25 ha (100% bílá)
Podloží Hlinito-písčité, spraše, žula
Odrůdy Furmint, Muškát žlutý
Top víno Tokaji 6 Puttonyos Aszú
Technolog Gyuri Brezovcsik
   
Kontakt Bodrogkeresztúr, Iskola Köz 15, 3916 Maďarsko
Web www.tokaj.org

Vinařství bylo pojmenováno po Györgym Füleky, zakladatelem prvního spolku pěstitelů vína v Tokaji, a má základnu v nádherně zrenovovaném vinařství a barokním sídle z 18. století, které získalo v roce 2011 prestižní cenu v on-line hlasování nejpopulárnějšího architektonicky zaměřeného webu.

Dnes toto vinařství vlastní na 25 ha nejlepších vinic v regionu Tokaj a jeho filozofií je neustálý vývoj, zkoumání a experimentování ve vinicích tak, aby dokonale porozuměli jejich charakterům a schopnostem, a pomohli svými víny vyjádřit specifika jednotlivých single-terroir. O to se stará hlavně enolog vinařství Gyuri Brezovcsik (viz foto). Hlavní odrůda, se kterou vinařství pracuje, je Furmint. U nás ji můžete ochutnat v suché i sladké variantě.

 

Stáhnout PDF
Zpět