Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 SKVĚLÝ ÚSPĚCH SAUVIGNONŮ Z NOVÉHO ZÉLANDU

VAVASOUR

a

DASHWOOD

 

 

 

 

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Weingut Neumeister
STRADEN Morillon BIO 2018
Země:Rakousko
Oblast:Steiermark
Odrůda:Chardonnay
Alkohol:12,5 %
Podloží:Vulkanické, čedič, křída
K pití:Nyní, ale zlepší se
470,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 3655
Popis vína
Morillon je místní název pro odrůdu Chardonnay. Díky vulkanickému podloží a preciznímu přístupu vinaře je toto víno perfektně vyvážené s vůní bylinek, ořechů a zralého, žlutého ovoce, podtržené výraznou mineralitou i strukturovaným, dlouhým závěrem.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední (+)
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Delší
Komplexita:  Větší
Popis vinařství

Weingut Neumeister

Middle neumeister
Lokalita Rakousko, Steiermark
Rozloha vinic 31 ha (92 % bílá, 8 % červená)
Roční produkce 185.000 lahví
Podloží Vápence, písčité jíly, štěrky
Odrůdy Sauvignon Blanc, Welschriesling, Morillon, Weissburgunder, Grauburgunder, Muskateller, Traminer, Zweigelt, Pinot Noir
Top víno AlteReben Sauvignon Blanc, Ried Moarfeitl Morillon, Ried Moarfeitl Sauvignon Blanc, Ried Saziani Grauburgunder
Technolog Christoph Neumeister
   
Kontakt Straden 42, 8345 Straden, Rakousko
Web www.neumeister.cc

Rakouský region Štýrsko sice nemá věhlas Wachau, vína z této oblasti se mu ale nezřídka kvalitativně vyrovnají. Podle mnoha kritiků je Štýrsko jednou ze čtyř nejlepších oblastí na světě pro pěstování Sauvignonu Blanc, a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že špičkové místní polohy dávají Morillon (místní název pro Chardonnay), který rovněž patří ke světové špičce.

Vinařství vede od roku 2001 Christoph Neumeister (viz foto), který s pomocí svého bratra Matthiase (3. generace rodinného podniku), hospodaří zásadně organicky. Víno dělají pouze z dokonale vyzrálých hroznů, spontánním kvašením, a naprosto bez zásahů ve sklepě. Vína zůstávají krystalicky čistá, komplexní, harmonická, elegantní a hluboká. Teplé dny a chladné noci, stejně jako středomořské a alpské vlivy, dostatečné množství dešťů (v průměru 900 mm za rok), umožňují dlouhou vegetační dobu a pozdní sklizeň.

V náročném klimatickém prostředí s různými typy podloží pěstují na cca 30 hektarech rozložených na nespočetných malých vinicích ležících ve strmých svazích primárně bílé odrůdy. Topografie zřídka povoluje větší vinice, zato nabízí malé pozemky s různými mikroklimaty. Mnohé z těchto vinic jsou 50leté a starší. Veškeré práce jsou proto dělány výhradně ručně. A přestože je tento způsob nákladnější a náročnější na organizaci, Neumeisterovi na něm založili svou filozofii výroby vína bez kvalitativních kompromisů.

 

Stáhnout PDF
Zpět