Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Na stránkách alifea.cz, platí zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Tenute Girolamo
Monte dei Cocci", Primitivo Vendemia Tardiva Salento IGP
Země:Itálie
Oblast:Puglia
Odrůda:Primitivo
Alkohol:15%
Podloží:Jílovito-vápenaté
K pití:Nyní, ale vydrží
497,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 3613
Popis vína
Mohutné Primitivo plné tmavého bobulového ovoce, fialek a pepřového koření, které bude skvělým společníkem ke grilování i zvěřině.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Polosuché
Kyselina:  Střední
Třísloviny:  Střední (+)
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Delší
Komplexita:  Větší
Popis vinařství

Tenute Girolamo

Middle cantina
Lokalita Juhovýchod Itálie, Itria Valley
Rozloha vinic 50 ha
Roční produkce 300000 z vlastních vinic a řada La Voliéra 1.500.000 z nakupovaných hroznů (Sud vini)
Výnosnost 70 hl/ ha
Podloží Terra rossa, žula, jíly, vápence
Odrůdy Negroamaro, Primitivo, Aglianico, Merlot, Chardonnay, Verdecca, Syrah, Cabernet Sauvignon
Top víno CONTE GIANGIROLAMO | Rosso I.G.T. Puglia
Technolog Stefano Chioccioli
   
Kontakt via Noci, n. 314 – 74015 Martina Franca (TA) – Puglia – Italy
Web www.tenutegirolamo.it

Na začátku byla častá poptávka po vínech z regionu Puglia. Proto jsem se rozhodl, že najdeme vhodného dodavatele, co nám bude schopen nabídnout za rozumné ceny dobrou kvalitu jak v bílých, tak v červených vínech. Na hledání jsem zvolil veletrh ProWein2019. Musím říci, že nás na tomto vinařství mimo pěkných čistých vín zaujali i vtipné etikety řady La Voliéra. U každé odrůdy je na přední etiketě vyobrazen nějaký pták. Merlot – Červenka, Aglianico – Dudek atd. Když je víno dobré a má ještě vtipnou etiketu, která umožní klientům snadné zapamatování a vytváření asociací je to vždy jen a jen dobře. Celkem jsme na veletrhu ochutnali 67 vinařství a z tohoto vznikl užší výběr 8 vinařů. Vzorky na druhé kolo degustace slepou formou v Praze u nás ve Zborovské poslali jen 3 a Tenuta Girolamo mezi nimi. Slepá degustace potvrdila náš dojem z výběru z veletrhu. Vinařství bylo založeno v roce 2001, první ročník byl vyroben v roce 2006. Nachází se v srdci údolí Valle d'Itria. Philozofie vinařství je vyrábět kvalitní čistá vína s maximální ohleduplnosti k přírodě a udržitelnosti životního prostředí za použití moderních technologií. Díky tomu vznikají elegantní vína, vyhledávaná a široce oceňovaná po celém světě.

Okolní příroda dá nejlepší ovoce zpět jen tehdy, když ji budete milovat a respektovat a pouze s ní budujete silné spojení s potřebami a tradicemi. O tom jsou silně přesvědčeni v Tenute Girolamo.

Pro každodenní pití vyrábí vína z nakupovaných hroznů řadu La Voliéra přibližně v množství 1.500.000 lahví ročně. Z vlastních vinic je produkce přibližně 300.000 lahví a označena jako Tenuta Girolamo.

Fiano La Voliéra

Čisté svěží víno světle slámové barvy se zelenkavými odlesky. Vůně je minerální, ovocná. Převažuje pomeranč, broskev a meruňka. Chuť je svěží a dlouhá. Doporučujeme k rybám s bílým masem jako Mořský Vlk, nebo Treska. Například Seviche.

Rosato La Voliéra

100 % Negroamaro. Jiskrná, čirá světle růžová losová růžová barva. Ovocná vůně třešní, malin a lesních jahod. Chuť je svěží a ovocná, tak jako vůně. Doporučujeme ke grilované zelenině, bílému masu, čerstvým sýrům či rybě.

Negroamaro La Voliéra

Tmavě červená barva s fialovými odlesky. Elegantní, intensivní vůně višní a vanilky. Chuť je plná s pevnými taniny. Doporučujeme k tmavému grilovanému masu.

Merlot La Voliéra

100% Merlot. Rubínově červená s fialovými odlesky. V Bohaté ovocné vůni převládají višně a černý rybíz s náznaky pepře a pražené kávy. Chuť je dlouhá středně plná s dlouhou persistencí.

Dovážená vína z vlastních hroznů

Primitivo di Manduria DOP Monte dei Cocci

Půdní profil této vinice je červený jíl. Fermentace na velkém dřevěném sudu, zrání na barikovém sudu po dobu 6 měsíců a následně 6 měsíců na lahvi před expedicí z vinařství. Barva je rubínová až fialová. Vůně je ovocná. Najdeme v ní tóny pomerančové kůry, švestky, rybízu. S nádechem koření jako paprika a skořice. Vyvážená sametová plná chuť s dlouhou dochutí.

Primitivo di Salento Vendemmia tardiva Limited Edicion Monte dei Cocci

100 % Primitivo ze zóny IGP Salento – přesněji z její kopcovité části. Půdní profil této vinice je mix žulových kamenů a Terra rossa (vápenatý červený jíl). Hrozny byly sbírané o několik týdnů později než hrozny na ostatní vína a následně jsou sušeny po dobu 4 týdnů. Fermentace na nerezu, zrání na barikovém sudu po dobu 6 měsíců a následně 6 měsíců na lahvi před expedicí z vinařství. Intensivní červená barva s fialovým odleskem. Ovocná vůně s kořením. Sametová energická chuť, ovocná s pěkným tříslem. Doporučuji k hutným masovým omáčkám z tmavého masa, kořenové zeleniny a divokého koření.

Negromaro IGP Monte Tre Carlini

Hrozny pochází z vinice přímo v údolí, kde se nachází vinařství, tedy ve Valle de Itria v nadmořské výšce 450 n.m. Fermentace na slupkách ½ na dubovém sudu a ½ na nerezovém tanku. Zrání po dobu 12 měsíců odděleně ½ na barikovém sudu a ½ na nerezu a následně 6 měsíců na lahvi. Intensivní tmavě rubínová barva s fialovými odlesky, vůně ostružiny, borůvky, švestky, pikantní tóny exotického koření a pražené kávy. V Chuti je víno suché, velmi plné s pěknými taniny, harmonické, dlouhé a elegantní.  Doporučuji ke grilované zvěřině, hovězímu či jehněčímu masu, výrazným uzenářským výrobkům ze sušeného masa a tvrdým vyzrálým sýrům. 

Zpět