Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.


KATALOG VÁNOČNÍCH VÍN

PRO ROK 2021


Pouze pro osoby nad 18 let

Piaggia
Riserva "Carmignano" DOCG 2014
Země:Itálie
Oblast:Toskánsko
Odrůda:70 % Sangiovese, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc, 10 % Merlot
Apelace:Carmignano
Alkohol:14,5%
Podloží:Hlinito-vápenaté, vápenec
Servírovat:   16 až 18 °C
K pití:Nyní, ale zlepší se
843,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 3480
Popis vína
Pozoruhodné toskánské víno vyrobené selekcí hrozný ze starých vinic. Výrazná vůně malin, černého rybízu tabáku a koření je podpořena plnými, perfektně vyzrálými taniny.Dlouhá, elegantní dochuť. Víno zrálo 18 měsíců na barikových sudech a není filtrováno.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední (+)
Třísloviny:  Střední (+)
Tělo:  Střední
Délka chuti:  Dlouhá
Komplexita:  Větší
Popis vinařství

Piaggia

Middle piaggia
Lokalita Itálie, Toskánsko, Carmignano
Rozloha vinic 15 ha (100 % červená)
Roční produkce 75.000 lahví
Podloží Hlinito-vápencové, vápencové
Odrůdy Cabernet Franc, Sangiovese, Cabernet Sauvignon, Merlot
Top víno Carmignano Riserva Piaggia, Poggio de’ Colli
Technolog Alberto Antonini, Emiliano Falsini
   
Kontakt Via Cegoli, 47, 59016 Poggio a Caiano (PO)
Web www.piaggia.com

Vinařství Piaggia sídlí v provincii Prato, asi patnáct kilometrů západně od Florencie, a vlastní pozemky v obcích Carmignano (částečně v apelaci DOCG) a Poggio a Caiano. Usedlost založil Mauro Vannuci, když v polovině sedmdesátých let zakoupil na základě svého přesvědčení o ideální expozici vinic a složení podloží pro místní vína pozemky v DOC oblasti kousek od Piaggia.

Region Carmignano je zajímavý nejen svou polohou, ale hlavně podmínkami, které zde panují. Velký rozdíl denních a nočních teplot, převážně v létě, kvalitní drenáž a bohaté podloží s obsahem vápence představují ideální a vyvážené podmínky pro místní révu. Té vévodí Sangiovese, mimořádných výsledků zde ale dosahuje také Cabernet Franc.

V roce 1991 vytvořil svou první Piaggia Carmignano Riserva DOCG a od té doby začala jeho vášeň pro víno sílit. Do vinaření zapojil svou dceru Silvii, která je současnou majitelkou vinařství. Na počátku devadesátých let přikoupil patnáct hektarů na jednom z nejlepších pozemků v apelaci. Jedná se o přírodní údolí pár stovek metrů od centra Carmignano s úžasným výhledem na Florencii.

Vinařství Piaggia produkuje pouze pět, svou povahou odlišných, vín. Základní tradiční Carmignano s názvem Pietranera (Sangiovese s malým podílem Canaiolo), komplexnější Il Sasso (70 % Sangiovese, 20 % Sauvignon Cabernet a Sauvignon Franc, 10 % Merlot), vlajkovku v moderním pojetí Carmignano Riserva Piaggia (stejné složení jako Il Sasso), specialitu Poggio de' Colli (100 % Cabenet Franc) a růžové Viti dell' Erta (Sangiovese s minoritním podílem dalších odrůd zde pěstovaných).

 

Stáhnout PDF
Zpět