Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 NOVÉ DEGUSTACE

PODZIM 2021

JSOU TADY!

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Ridgeview
Fitzrovia Rose NV
Země:Anglie
Oblast:Sussex
Odrůda:Chardonnay, Pinot Noir, Meunier
Alkohol:12 %
Servírovat:   8 až 10 °C
K pití:Nyní, ale zlepší se
1 217,00 Kč

Zbývá 4

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 3275
Popis vína
Osvěžující anglický sekt s tóny malin, citrusů a jemných medových tónů, který se dle vinaře skvěle hodí ke krevetám a humrům :-). Tím zřejmě naznačují, že jde o víno ke zvláštním příležitostem, jakou byla i návštěva bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy v Buckinghamském paláci, kde bylo toto víno podáváno.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Vysoká
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Dlouhá
Komplexita:  Velká
Popis vinařství

Ridgeview

Middle ridgeview
Lokalita Anglie, Sussex
Rozloha vinic 12 ha
Podloží Křída, jíl
Odrůdy Chardonnay, Pinot Noir, Meunier
Top víno Blanc de Blancs, Blanc de Noirs
Technolog Simon Roberts
   
Kontakt Ridgeview, Fragbarrow Lane, Ditchling Common, Sussex BN6 8TP
Web www.ridgeview.co.uk

Mé první setkání s Ridgeview proběhlo před pár lety na ProWeinu a musím říct, že jsem byl nadšen. Dostat se ale alespoň k omezenému počtu lahví byla dost složitá písemka. Kvalita a vlastně i prestiž tohoto vinařství za to stály.

Vinařství bylo založeno v roce 1995 vášnivými milovníky vína Christine a Michaelem Robertsovými a pro výrobu svých šumivých vín využívá klasickou metodu Champenoise. Pěstují, stejně jako v Champagne, tři odrůdy: Chardonnay, Pinot Noir a Meunier.

Vinice leží v oblasti Sussex v Anglii, cca 11 km od oceánu, což je pro vznik vín stěžejní. Pro představu je to cca 140 km severněji od Champagne, tedy oblast na pěstování kvalitních hroznů hodně chladná. Esem je zde vliv teplého Golfského proudu, který dramaticky mění podmínky.

Během více než 20 let své existence si Ridgeview vydobylo pověst stabilního vinařství s nadstandardní kvalitou vín, již každoročně potvrzují ocenění prestižních časopisů a obrovský zájem milovníků kvalitních šumivých vín.

 

Stáhnout PDF
Zpět