Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Na stránkách alifea.cz, platí zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Waris Hubert
LILYALE, Brut Blanc de Blancs Zéro dosage NV
Země:Francie
Oblast:Champagne
Odrůda:Chardonnay
957,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 3144
Popis vína
Výjimečné, velmi suché a výrazně minerální šampaňské, které perfektně odráží terroir. Doporučujeme všem milovníkům vín "zero dosage"
Popis vinařství

Waris Hubert

Middle waris hubert
Lokalita Francie, Champagne, Avize
Rozloha vinic 11,5 ha (85 % bílá, 15 % červená)
Roční produkce 45.000 lahví
Podloží Hlinito-vápenaté, písčité
Odrůdy Chardonnay, Pinot Noir
Top víno „Eminence“ GC Blanc de Blancs Brut, „Blanche“ GC Blanc de Blancs Extra-Brut, „Lilyale“ GC Blanc de Blancs No dosage, „Albescent“ GC Blanc de Blancs Brut
Technolog Olivier Waris-Hubert
   
Kontakt 14 rue d’Oger 51190 Avize, France
Web champagne-waris-hubert.fr

Stéphanie a Olivier Waris-Hubert byli sezdání v roce 1997 a jsou 4 rodinnou generací vinařů v Champagne. Sídlí v Avize a hospodaří na 11,5 ha včetně 5 z celkových 17 Grand Cru poloh (Avize, Oger, Cramant, Chouilly a Aÿ).

Na vinicích hospodaří naturálně a dokonce biodynamicky, je-li však počasí proti, pomůžou si i jinak. Francouzština má pro to krásný pojem „viticulture raisonnée“, což znamená něco jako „vinaření s rozumem“.

Olivier je oddaný milovník révy a jako takový samozřejmě směřuje největší energii pracem na vinici. Říká, že „Ten, kdo dokonale nezná svou vinici, nemůže udělat dobré víno.“ A jedním dechem dodává: „Naše vinice jsou jako naše další dítě.“

Jejich vína jeho slova potvrzují. Jsou čistá a elegantní, mají skvělou pitelnost a propracovanou strukturu, a nabízejí ovocnou svěžest podpořenou minerální slaností. Jenže slova jsou jen slova. Takže... ochutnejte.

Stáhnout PDF
Zpět