Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Na stránkách alifea.cz, platí zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Three Rivers
Chardonnay 2013
Země:USA
Oblast:Columbia Valley
Odrůda:Chardonnay
Apelace:Columbia Valley
Alkohol:13,5%
Servírovat:   14 až 16 °C
K pití:Nyní, ale vydrží
458,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 2613
Popis vína
Svěží a čisté víno, které zrálo pouze na nerezových sudech a neprošlo malolaktickou fermentací. Díky tomu má výraznou šťavnatost, vůni máslové hrušky a grepu s náznakem máty a bílého pepře. Osvěžující, velmi elegantní společník na letní dny.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Střední
Komplexita:  Střední
Popis vinařství

Three Rivers

Middle three rivers
Lokalita USA, Washington, Walla Walla
Rozloha vinic 6,5 ha
Podloží Vulkanické, čedič, kamenité, štěrky, štěrkové jíly
Odrůdy Caberbet Sauvignon, Syrah, Merlot, Malbec Chardonnay, Sauvignon Blanc, Riesling
Top víno Svelte Bordeaux (Columbia Valley), Cabernet Sauvignon (Walla Walla Valley), Syrah (Walla Walla Valley), Merlot (Champoux Vineyard)
Technolog Holly Turner
   
Kontakt 5641 US-12, Walla Walla, WA 99362
Web www.threeriverswinery.com

Vinařství Three Rivers bylo založeno v roce 1999 a řadí se mezi elitní producenty vína v oblasti Washington ve Spojených státech. Je dalším z majetků spadajících pod Foley Family Wines Inc. Jeho jméno, Three Rivers, pochází od tří stěžejních řek oblasti: Columbia, Snake a Walla Walla.

Soustředí se primárně na červené Bordeaux odrůdy (Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc a Malbec), minoritně pěstují i další (Chardonnay, Sauvignon Blanc, Syrah, Riesling).

Každý výrobce vína ví, že víno se dělá ve vinici. A přesně toto heslo razí i hlavní enoložka vinařství, Holly Turner (viz foto). Pracuje na více než deseti odlišných terroir a důsledně dbá na jejich odraz v konkrétním víně. Věří, že hrozny z různých vinic dávají ve výsledném cuvée možnost předvést to nejlepší. „Míchat“ vína z různých vinic, je pro ni jako vaření s bylinkami a kořením: „Použijete-li jedno, zlepšíte chuď jídla. Když ale správně smísíte různé typy, můžete se dotknout chuťového nebe.“

Zpět