Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Na stránkách alifea.cz, platí zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Domaine Cacheux Jacques & Fils
Echezeaux Grand Cru 2014
Země:Francie
Oblast:Burgundsko
Odrůda:Pinot Noir
Apelace:Vosne-Romanée
Podloží:Vápencové
Servírovat:   16 až 18 °C
K pití:K archivaci
2 559,00 Kč

Zbývá 6

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 2516
Popis vína
Echezeaux za bezkonkurenční cenu na které se bude muset samozřejmě velmi dlouho čekat. V chuti však pevná struktura, pěkná, výrazná kyselina i dostatek ovocného projevu divokých višní a červených rynglí s velmi dlouhou dochutí.
Mimořádné víno, kterým byste měli obohatit Váš sklep.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední (+)
Třísloviny:  Střední (+)
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Dlouhá
Komplexita:  Velká
Popis vinařství

Domaine Cacheux Jacques & Fils

Middle jacques cacheux
Lokalita Francie, Burgundsko, Vosne-Romanée
Rozloha vinic 7 ha (95 % červená, 5 % bílá)
Roční produkce 23.000 až 35.000 lahví
Výnosnost 35 až 55 hl/ha
Podloží Hlinito-vápenaté, vápenec
Odrůdy Pinot Noir, Aligoté
Top víno Echezeaux Grand Cru, Vosne-Romanée 1er Cru „Les Suchots“, Vosne-Romanée 1er Cru „Croix Rameau, Chambolle-Musigny 1er Cru „Les Plantes“
Technolog Charles Cacheaux
   
Kontakt 58 Route Départementale 974, 21700 Vosne-Romanée

Jacques Cacheux začal vyrábět vína v Burgundsku v padesátých letech minulého století. Od roku 1994 převzal žezlo vinařství jeho syn Patrice (viz foto), který aktuálně zaučuje do této role svého syna Charlese, představitele páté rodinné vinařské generace. Patrice za svého působení udělal významné změny převážně ve smyslu biodynamického vinohradnictví.

Vinařství vlastní 7 ha vinic v 11 apelacích. Tou nejvýznamnější je Grand Cru Echezaux, dále mají také několik prémiových 1er Cru parcel. Hodně zajímavá je hlavně „Croix Rameau“, která má pouze 0,6 ha (Jacques je jedním ze tří vlastníků), a krčí se v rohu prestižní Grand Cru polohy Romanée St. Vivant. Ve Vosne-Romanée je rovněž majitelem „Les Suchots“ 1er Cru a dalších 6 village vinic. Vlastní i Chambolle-Musigny 1er Cru „Les Plantes“.

Jacques hrozny kompletně odstopkovává, lehce pomele a nechá macerovat v chladu 7 dní. Následně probíhá spontánní kvašení. 1er a Grand Cru vína zrají ve 100 % nových francouzských barikových sudech bez čiření i filtrace. Všechna vína jsou postavena na červeném ovoci umně zakomponovaném do přesné struktury a vyjadřují charakteristiku terroir, z nějž pocházejí.

Stáhnout PDF
Degustační poznámky
Degustace 22.11. Alifea s.r.o., Zborovská
I v degustaci toto víno prokázalo, že je skvělým nákupem za zcela bezkonkurenční cenu, protože v porovnání s dalšími víny z degustace odpovídá cenově téměř vínům z 1er Cru, avšak přináší mnohem větší zážitek.
Zpět