Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 

 Galadegustace 2020

je zrušena

Pouze pro osoby nad 18 let

Domaine Faury
Côte-Rôtie AOC "Cuvée Réviniscence" 2011
Země:Francie
Oblast:Severní Rhôna
Odrůda:Syrah
Apelace:Côte-Rôtie
Alkohol:13,0%
Podloží:Slídové břidlice, rula
Servírovat:   16 až 18 °C
K pití:Nyní, ale zlepší se
1 044,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 2231
Popis vína
Vynikající, komplexní a elegantní velké červené z Rhonské Cru apelace Cote-Rotie. Jemné a silné, s pevnou strukturou, v chuti červené plody s dotekem minerality a ušlechtilého dřeva.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední (+)
Třísloviny:  Střední (+)
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Dlouhá
Komplexita:  Výrazná
Popis vinařství

Domaine Faury

Middle faury
Lokalita Francie, Rhone, Côte-Rôtie
Rozloha vinic 17 ha (67 % červená, 33 % bílá)
Roční produkce 70.000 až 75.000 lahví
Výnosnost 35 až 40 hl/ha
Podloží Žula, břidlice
Odrůdy Syrah, Viognier, Marsanne, Roussane
Top víno Côte-Rôtie “Emporium”, Condrieu „La Berne“
Technolog Lionel Faury
   
Kontakt 19 Bis La Ribaudy, 42140 CHAVANAY
Web www.domaine-faury.fr

Až do roku 1979, kdy vinařství převzal Philippe Faury (viz foto - vpravo), prodávala rodina Faury víno, meruňky a třešně rozsáhlé lokální klientele. Během pár let ale začal Philippe naplňovat svůj plán o rozšíření vinařství (dnes cca 11 ha) a exportu svých vín nejen v rámci celé Francie, ale i do zahraničí. Své „know how“ zároveň sdílel se svým synem Lionelem, který od roku 2006 převzal část odpovědnosti na svá bedra. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.

Pěstovat víno na břehu řeky Rhony je docela výzva. Strmé, těžko přístupné terény jsou složité nejen na sběr hroznů, ale samozřejmě i na jejich údržbu. Na druhou stranu dává jejich jižní a jiho-východní expozice velký prostor slunečnímu záření, které zajišťuje optimální vyzrálost hroznů. Společně s žulovým podložím dává vína plná, koncentrovaná a strukturovaná.

Domaine Faury pěstují víno v apelacích Côte-Rôtie (jejich Reminiscence je opravdová lahůdka), Condrieu a Saint-Joseph. Hlavní odrůdou je tedy Syrah, která jde do tmavých bobulových plodů s citelnou stopou koření. Podobně jako většina vinařů v regionu, i Fauryovi mají silnou averzi k novým barikům, které příliš ovlivňují projev vína. Jejich vína tak zrají zčásti na starých a z části na nových sudech různých velikostí od bariku až po 600 litrové.

 

Stáhnout PDF
Degustační poznámky
Degustace Alifea 17.1. 2017 10% odrůdy Viogner.
Víno bylo degustováno s Domaine Gaec, Cote-Rotie 2011.K Syrahu bylo přidáno 10% odrůdy Viogner. 15měsíců na dubovém sudu(600 a 225litrů) - 30% nových sudů.
Degustace Alifea s.r.o 18.10. 2016 - notes:Jan Táborský
Colour: deep ruby; Aroma: Int - M+; black pepper, plums, cherries smoke, raspberries, strawberry, steely; developing; Palate: Ac - M+, Alc - M, B - M, T M+/R/smooth, flint - M+, plums, black pepper, black berries, black currant, black olives, black tea; long finish.
very fruity and complex nose, juicy, nice acidity, balanced and savoury. Very nice fruit. Hunter Valley style. Bit sweet oak.90/100
Zpět