Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 NOVÉ DEGUSTACE

PODZIM 2021

JSOU TADY!

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Domaine Bruno Clavelier
Crémant de Bourgogne AOC Blanc 2013
Země:Francie
Oblast:Burgundsko
Odrůda:34 % Chardonnay, 33 % Aligoté, 33 % Pinot Noir a Pinot Blanc
Podloží:Jílovito-vápenaté
Servírovat:   9 až 12 °C
K pití:Nyní
876,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 2213
Popis vína
Klasický šťavnatý burgundský Crémant s jemnějším perlením, díky kupáži více odrůd výrazově komplexní.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Střední (+)
Tělo:  Střední
Délka chuti:  Delší
Komplexita:  Větší
Popis vinařství

Domaine Bruno Clavelier

Middle bruno clavelier
Lokalita Francie, Burgundsko, Vosne-Romanée
Rozloha vinic 6,5 ha (95 % červená, 5 % bílá)
Podloží Hlinito-vápenaté, vápenec
Odrůdy Pinot Noir, Chardonnay, Aligoté
Top víno Vosne-Romanée "Les Beaux-Monts" 1er Cru, Vosne-Romanée "Aux Brulées" 1er Cru, Chambolle-Musigny "La Combe-d’Orveau" 1er Cru
Technolog Bruno Clavelier
   
Kontakt 6 Route nationale 74, 21700 Vosne-Romanée
Web www.bruno-clavelier.com

Vinařství Domaine Bruno Clavelier mě před pár lety uhranulo na Grand Jours de Bourgogne. Jenže dostat se k němu je skoro stejné, jako potkat Papeže. On sám nevidí důvod. Jeho vína jsou permanentně vyprodána. A tak musela zasáhnout „náhoda“. Při setkání na další Grand Jours de Bourgogne jsme si povídali a on se zmínil, že míří do Prahy. Ta se pak stala myšlenkovým pojítkem našeho setkání a následně i základním bodem naší spolupráce.

Bruno Clavelier reprezentuje pátou generaci rodinného vinaření a zároveň je mužem, který změnil chod věcí. V mládí se na vysoké úrovni věnoval rugby, ale po zranění se vrátil k rodinné profesi. Vystudoval fakultu enologie v Dijonu, na přelomu 80. a 90. let převzal vinařství. Okamžitě zavedl organické (vlastní i certifikát) a později biodynamické hospodaření, byl prvním z rodiny, kdo začal vína lahvovat.

Je zarytým tradicionalistou s až „chorobným“ citem pro detail. Většinu času tráví na vinici a ze svých hroznů dostává přirozenou cestou absolutní maximum. Pochází z Vosne-Romanée, kde je majitelem 1er Cru poloh Les Beaux-Monts a Aux Brulées, a vesnických Les Hauts-de-Beaux-Monts, La Combe-Brulée, La Montagne a Hautes-Maizières. Každé z jeho vín je jiné a perfektně vyjadřuje specifiku polohy. Umění přenést tvář terroir do vína prokazuje i na hroznech z jiných apelací: např. Corton Le Rognet GC, Gevrey-Chambertin Les Corbeaux 1er Cru, Chambolle-Musigny Les Noirots 1er Cru nebo Chambolle-Musigny La Combe-d’Orveau 1er Cru.

Obrovskou výhodou jsou staré keře, většinou starší 60. let, některé dokonce osmdesátileté. O co více práce dělá Bruno na vinici, o to méně má tendenci zasahovat při vinifikaci. Samozřejmostí je ruční sběr, striktní selekce vyzrálých hroznů, pomalé kvašení, žádné čiření ani filtrace, vše podle lunárního kalendáře. Výsledná vína jsou tradicionalistická, precizní, neskutečně čistá, elegantní, s diskrétní energií a plností. Jsou relativně přístupná již v mladém věku, jejich komplexnost se ale projeví až po několika letech zrání.

 

Stáhnout PDF
Zpět