Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 

 

 

 

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Domaine FL
Roche Aux Moines AOC 2007
Země:Francie
Oblast:Loire
Odrůda:Chenin Blanc
Apelace:Savennieres
Alkohol:14 %
Podloží:Vulkanické, břidlice
Servírovat:   12 až 15 °C
K pití:Nyní, ale zlepší se
1 223,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 1541
Popis vína
Špičkové Savennieres z polohy "Roche Aux Moines" v Bio režimu. Strukturované, plné, vyvážené a šťavnaté, minerálně-ovocné (do citrusů a žlutých plodů), s velkým potenciálem zrání.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Vysoká
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Delší
Komplexita:  Velká
Popis vinařství

Domaine FL

Middle domaine fl
Lokalita Francie, Loira, Anjou
Rozloha vinic 40ha (90 % bílá, 10 % červená)
Roční produkce 82.000 lahví
Výnosnost 15 až 35 hl/ha
Podloží Vulkanické, břidlice, pískové, jílovito-vápenaté
Odrůdy Chenin blanc, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon
Top víno Quarts de Chaume Grand Cru, Savennières - Roche aux Moines
Technolog Philip Fournier
   
Kontakt Route de Beaulieu, 49190 Rochefort-sur-Loire
Web www.domainefl.com

Vinařství Domaine FL jsme objevili na festivalu vín Le Salon des Vins de Loire v Angers. Už první degustace těchto skvostů znamenala navázání kontaktu a po slepé degustaci v Praze jsme se stali hrdými dovozci těchto úžasných vín.

Domaine FL (iniciály příjmení rodičů současného majitele, Philipa Fourniera (viz foto), tedy Fournier a Longchamps) bylo založeno v roce 2007 spojením dvou sousedních vinařství v srdci Anjou. Od roku 2009 je plně organické. Vlastní vinice v nejlepších polohách oblasti: Savennières Roche Aux Moines a Quarts de Chaume. Pěstuje primárně dvě nejlépe prosperující odrůdy oblasti, bílý Chenin blanc (cca 85 % vinic) a modrý Cabernet Franc (cca 10 %). Zbytek patří odrůdě Cabernet Sauvignon.

Z výrazně minerálních a složením odlišných půd v Anjou vyrábí Philip se svým synem Julienem šest vín. Pět bílých: suché Savennières - Roche aux Moines (15 hl/ha), Savennières Chamboureau (33 hl/ha), Anjou Blanc Les Bergeres (32 hl/ha), a sladké Coteaux du Layon Les 4 Villages (20 hl/ha), a Quarts de Chaume Grand Cru (15 hl/ha), a jedno červené: Anjou Rouge Le Cochet (35 hl/ha).

Hektarová výnosnost je extrémně nízká, což se projevuje na koncentraci a struktuře vín. Philipovým cílem je vyrábět elegantní vína, která dokonale prezentují terroir, z něhož vzešla. Organické hospodářství a minimálně invazivní vinařské postupy jsou toho důkazem stejně, jako čistota a kvalita jeho vín.

 

Stáhnout PDF
Zpět