Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.


ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2022

VÁM PŘEJE TÝM

ALIFEA 


Pouze pro osoby nad 18 let

Domaine La Soufrandise
Pouilly-Fuissé AOC "Vieilles Vignes" 2012
Země:Francie
Oblast:Burgundsko
Odrůda:Chardonnay
Apelace:Mâcon
Alkohol:13%
Podloží:Hlinito-vápenaté
Servírovat:   12 až 16 °C
K pití:Nyní, ale vydrží
549,00 Kč

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 1202
Popis vína
Typické Chardonnay z apelace Pouilly-Fuissé, plnější, s jemnou mineralitou, ovocné (citrusy, žluté a tropické plody), vyvážené. Vyznačuje se komplexností danou hrozny ze starých keřů.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Vysoká
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Delší
Komplexita:  Větší
Popis vinařství

Domaine La Soufrandise

Middle soufrandise
Lokalita Francie, Burgundsko, Mâconnais
Rozloha vinic 7,15 ha (100 % bílá)
Roční produkce 30.000 až 45.000 lahví
Výnosnost 30 až 50 hl/ha
Podloží Hlinito-vápenaté, hlinito-křemičité, břidlice
Odrůdy Chardonnay
Top víno Macon-Fuisse „Le Ronté“, Pouilly-Fuisse „Clos Marie“
Technolog Nicolas Melin
   
Kontakt 462 Rouette du Clos, 71960 Fuissé
Web www.soufrandise.com

Vinařství Domaine La Soufrandise leží v centru apelace Pouilly-Fuissé a patří rodině Melin, aktuálně sedmé vinařské generaci, Francoise a Nicolasovi. Na cca 6 ha pěstují jedinou odrůdu, Chardonnay. Síla jejich vinic je ve stáří keřů (více než polovina je starší 45 let) a také v polohách vinic. Ty jsou rozesety na více než 20 různých místech s odlišnými podložími a podmínkami.

Nicolas vinifikuje hrozny z každé vinice zvlášť a následně je sceluje tak, aby získal co nejkomplexnější cuvée. Množství různých vín mu dává téměř neomezené možnosti, důkazem čehož jsou velmi plná, koncentrovaná a také žádaná vína, vyjadřující přednosti terroir.

Vinařství se prezentuje jako semi-organické, což znamená, že pokud není nutno používat chemické postřiky, nepoužívá je. Pokud však není jiná možnost… V každém případě minimálně 60 dní před sklizní je jakákoli chemie vyloučena. Nicolas používá zelenou sklizeň, kontrolovanou úroveň zalistění a pouze manuální sběr perfektně vyzrálých hroznů. Využívá pneumatický lis a spontánní, teplotně řízenou, fermentaci s kvasinkami z vinice.

Zatímco vína z Mâcon Fuissé zrají 10 měsíců v nerezových tancích, Pouilly Fuissé stráví stejný čas v dubových sudech, z nichž je zhruba třetina nových. Zajímavostí je, že vína zůstávají na vinařství nalahvována rok předtím, než jsou uvolněna na trh.

Finální vína jsou zpočátku striktní a přímá, zráním na lahvi ale získávají eleganci a komplexnost, která se báječně hodí k jejich minerálně-citrusovému projevu. Kritici říkají, že pár let na lahvi naučí Nicolasova vína zpívat…

Stáhnout PDF
Degustační poznámky
Degustace 30.5. Alifea, Zborovská
Na nose svěží čerstvé ovoce, karambola, žlutá jablka, kdoule. V chuti příjemně plné, komplexní, vliv starého dubového sudu, na dochuti lehká hořčina a trochu vystupuje alkohol.
Zpět