Kontrola 18+

Alifea s.r.o.

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

 

Oslavte s námi výročí Calabria Family Wines

a nakupte si jejich vína se slevou 15%

 

 

 

Pouze pro osoby nad 18 let

Domaine Bernard Defaix
Chablis 1er Cru "Les Vaillons" 2012
Země:Francie
Oblast:Burgundsko
Odrůda:Chardonnay
Apelace:Chablis
Alkohol:13,0%
Podloží:Vápencové
Servírovat:   12 až 14 °C
K pití:Nyní, ale zlepší se
595,00 Kč

Zbývá 5

Availability: Skladem

OBJEM 0,75 l
KÓD 1138
Popis vína
Parádní minerální Chablis z 1er Cru polohy "Les Vaillons", vyvážené a elegantní. Citrusové, podmanivé, skvěle strukturované, s umně použitým sudem a dlouhým závěrem.
Senzorické vlastnosti
Sladkost:  Suché
Kyselina:  Vysoká
Tělo:  Střední (+)
Délka chuti:  Dlouhá
Komplexita:  Velká
Popis vinařství

Domaine Bernard Defaix

Middle bernard defaix
Lokalita Francie, Burgundsko, Chablis
Rozloha vinic 27 ha (100 % bílá)
Roční produkce 200.000 až 240.000 lahví
Výnosnost 40 až 50 hl/ha
Podloží Hlinito-vápenaté, s vysokým obsahem vápence
Odrůdy Chardonnay
Top víno Chablis „Bougros“ Grand Cru, Chablis „Vaudésir“ Grand Cru
Technolog Didier Defaix
   
Kontakt 17 rue du Château, Milly - 89800 Chablis
Web www.bernard-defaix.com

Domaine Bernard Defaix začal na rodinném vinařství jako čtvrtá generace na 2 ha vinic v roce 1959. Od té doby se hodně zlepšily metody ochrany vinic proti jarním mrazům, díky čemuž vinařství získala jistotu alespoň minimální úrody. To byl počátek rozvoje stabilního obchodování.

Dnes na vinařství pokračují v rodinné tradici dva Bernardovi synové: Sylvain, který má na starosti vinifikaci, a Didier, jenž se stará o vinice a management. Obhospodařují 27 ha vinic a soustředí se primárně na Chardonnay, základní odrůdu v Chablis. Vyrábějí vína od přímých základních na denní konzumaci, přes přímá vína do běžné gastronomie, vynikající Premier Cru, až po velká Grand Cru z poloh Bougros a Vaudésir.

V roce 2009 získalo vinařství certifikát Ecocert a bylo zařazeno mezi oficiální organické pěstitele. O půdu se starají velmi svědomitě, což se stalo jejich normou, která dala vzniknout jejich hlavnímu motto: „Naše půda je trvale živá“. Nakolik tvrdě pracují ve vinici, o to více se drží zpátky při vinifikaci. O použití sudu pro konkrétní víno rozhoduje zásadně kvalita a potenciál vína v daném ročníku. Vilážová vína obvykle kvasí v nerezových tancích, u Premier Cru používají staré dubové sudy cca u 15 % vína. Výsledná vína jsou pak velmi čistá, precizní, typická a minerální.

O kvalitách a práci vinařství nejlépe vypovídají slova respektovaného odborníka na Chablis, Allena Meadowse z Burghound: „Pokrok vinařství od jeho začátků je naprosto fenomenální a podle mého patří mezi Top 10 vinařství v Chablis. Milovníci Chablis si mohou vína bratří Defaix zařadit na krátký seznam skutečných hvězd. A to nemluvím o neskutečně výhodném poměru kvality a ceny jejich vín…“

 

Stáhnout PDF
Degustační poznámky
Degustace 25.10. Alifea
Víno bylo degustováno ve dvojici s Jean Dauvissat, Chablis 1 er Cru Vaillons 2012. Zcela odlišná vína, odlišné styly i přes to, že jde o stejnou vinici i ročník. Výrazný vliv sudu. Na nose kandované ovoce a mléčný karamel, v chuti však plné, svěží s příjemnou dochutí. Pro některé mírná nasládlost. Po čase projev karamelu a sudu mizí a víno se otevírá do květinových tónů a sušených citrusů.
Zpět